Raoul Pal: Kripto Para Piyasasında “Kripto Baharı” Başlıyor

Bitcoin Haber

Ünlü ekonomist ve makro uzmanı Raoul Pal, kripto para piyasasının mevcut durumu ve küresel ekonomi hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Pal, yavaşlama yaşayan mevcut küresel ekonomide bu yavaşlamanın etkilerinin mevcut ve gelecek çeyreklerde görülmesi beklendiğini belirtti. 2022’nin bir düşüş yılı olduğunu ve kripto para piyasasının yüzde 80’e varan oranda düştüğünü ifade etti.

Pal, birçok piyasa katılımcısının bu gerçeği büyük ölçüde unuttuğuna inanmaktadır. Ancak, finansal piyasaların ileriye dönük olduğunu ve ilerisi için görünümün olumlu olduğuna dönük işaretler aldığını belirtti. ABD’deki enflasyonun düşmeye devam ettiği ve ekonomik büyümenin geri geleceğini belirtti.

İşsizliğin bir miktar artabileceği bu süreçte, önemli bir enflasyon yaşanmadan ekonomik büyümenin geri döneceği bir “Goldilocks” senaryosu öngördü. Pal, kripto para piyasasının ve Nasdaq 100 gibi hisse endekslerinin 2023’teki gücünü bu ileriye dönük göstergelere bağladı.

Kripto para piyasasının mevcut durumda bir “Kripto Baharı” içinde olduğunu ifade eden Pal, bir sonraki yılın ilk çeyreğinde “Kripto Yazı”na geçileceğini öngördü. Makro uzmanı “Kripto Baharı”nı, inişli çıkışlı dönemlerin olduğu ve öngörülemeyen bir hava mevsimine benzetti.

Son olarak, Pal, yıl boyunca Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Solana (SOL) gibi başlıca kripto paraların yükseldiğini belirtti. Ayrıca, “Kripto baharı kıştan sonra gelir ve tüm korkunç haberler ortaya çıktıktan sonra gelir. Hava durumu açısından, bir gün kar yağabilir, sonra yağmur yağabilir, sonra güneşli olabilir, sonra sıcak olabilir, sonra tekrar soğuk olabilir. Bu biraz garip bir zaman ama baharla birlikte genellikle hava daha iyi olur ve kriptoda da bunun olduğunu görüyoruz.” şeklinde konuştu.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

“Kripto Paralar Ne Zaman Alınmalı? – Yeni Araştırma Işığında Stratejiler”

Sonraki Haber

Analiste Göre Avalanche Büyük Bir Çıkış Yapabilirken Solana Düşebilir

İlgili Haberler