Bollinger’den ETH ve BTC İle İlgili Önemli Açıklamalar!

İlayda Peker

Yakın tarihli bir Twitter gönderisinde yatırımcı ve finansal analist John Bollinger, 45.000 doların dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin için “önemli bir pivot” olduğunu dile getirdi.

45.000 Doların Önemi

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) 45.000 dolarlık seviyenin üzerine yükseldikten sonra yeniden 44.000 dolar bandına geriledi. Bitcoin 45.000 doların üzerine çıkarak 2 Mart’tan bu yana en yüksek seviyesine ulaşmış oldu. BTC bir hafta öncesine göre yaklaşık olarak %7 yükseliş ile ilerliyor.

Önemli yatırımcılardan Bollinger ise 45.000 doların BTC için çok önemli bir seviye olduğunu dile getiriyor.

Buna ek olarak Bollinger, piyasa değeri bakımından en büyük altcoin olan Ethereum (ETH) için de 3.200 doların “önemli bir pivot” olduğunu ifade ediyor. ETH, BTC ile birlikte bir geri çekilme yaşamadan önce 3.195 dolara kadar yükseldi ve böylece 10 Şubat’tan bu yana en yüksek seviye görülmüş oldu. ETH yazının yayına hazırlandığı sırada ise 3.110 dolar bandında işlem görüyor.

Ralliye ETH Öncülük Edebilir

Bollinger yaptığı açıklamalarda bir kripto par rallisine Ethereum’un öncülük edebileceğini ve dolayısıyla yatırıcımcıların takipte olması gerektiğini ifade ediyor. Kripto para piyasasında şu anda bir riskten kaçınma durumu hakimken, ETH, 2022 yılın BTC karşısında %11 düşüş yaşadı.

Buna ek olarak 2021 yılında Ethereum, Bitcoin karşısında %403 atış yaşamıştı. Ethereum, 2021 yılında NFT’lerinde, DeFi’nin ve güncellemesinin etkisi ile ciddi bir artış kaydetti. Ethereum 2022’de şimdiye kadar düşük performans gösterse de birçok analist, yaz aylarında yapılması planlanan güncellemeler sebebiyle ETH’nin yükseliş yaşayabileceğini ifade ediyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Dogecoin Balinaları Uyanıyor Mu?

Sonraki Haber

ABD Hazine Bakanı, Kripto Paralar Hakkında Konuştu!

İlgili Haberler