QCP Analistlerinin Kripto Para Tahminleri ve Piyasa Değerlendirmesi

Bitcoin Haber

Profesyonel analistlerin tahminleri genellikle sosyal medyadaki uzmanlardan daha tutarlı olmaktadır. QCP analistlerinin son piyasa değerlendirmesi incelendiğinde, üç hafta önce Bitcoin (BTC) için düşüş beklentisi taşıdıkları görülürken, güncel tahminlerinde önemli değişiklikler olduğu görülüyor.

Pazartesi günü kripto para yatırımcıları, sahte ETF onayı haberleri ile büyük bir şok yaşadı. Bu haberin ardından BTC fiyatında 2 bin dolarlık bir artış gözlemlendi. QCP analistleri, BTC’nin 25 binin altında ya da 32 binin üzerinde seyretmesinin 4. çeyreğin geri kalanı için makro rüzgarlara bağlı olduğunu belirtti.

Önümüzdeki dönemde hisse senetlerinin parlak bir performans sergilemeyeceği beklenirken, BTC’nin güvenli liman olup olmayacağı konusu da belirsizliğini koruyor. Analistler, BTC’nin bir satış dalgasında güvenli liman olup olmadığının kanıtlanmasının, aylarca sürecek bir boğa piyasası için zemin hazırlayabileceğini düşünüyor.

QCP analistleri, Filistin bölgesindeki çatışmaların piyasa tarafından yeterince dikkate alınmadığını belirtiyor. Ayrıca, NASDAQ’ın düşüş eğiliminde olması durumunda BTC’nin 6 aylık dar aralıktan çıkabileceği tahmin ediliyor.

Sonuç olarak, kripto para yatırımcıları için önemli olan, yatırımlarını gerçekleştirirken yüksek volatilite ve risk taşıyan bu alanda kendi araştırmalarını yapmaları ve bilinçli kararlar vermeleridir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Michael Novogratz’dan Bitcoin ETF Açıklaması: 2023 Sonuna Kadar Onay Bekliyor

Sonraki Haber

Bitcoin’de İki Önemli Seviye Belirlendi: Yatırımcılar Ne Beklemeli?

İlgili Haberler