Popüler Analistten Önemli Açıklama: Bitcoin 2021’in 2. Yarısında Yükselecek Mi?

İlayda Peker

Bitcoin, volatil bir şekilde ama yükseliş ivmesinde ilerlemeye devam ederken piyasanın popüler analistleri BTC’nin 2021 yılı bitmeden çok daha iyi performans sergileyeceği yönündeki tahminlerini artırıyor.

Bitcoin ve Yılın İkinci Yarısı

Bloomberg analisti Mike McGlone kısa süre önce Bloomberg Galaxy Crypto Index’in (BGCI) Ağustos Baskısında, kripto paranın yılın ikinci yarısında daha iyi performans göstereceğini dile getirdi. Yılın ilk yarısında yeni bir rekor kırdıktan sonra lider kripto para birimi 28.000 dolarlık seviyelere kadar gerilemişti.

Öte yandan Bitcoin, piyasadaki bir numaralı kripto para birimi olmaya devam ediyor ve kripto piyasası hakimiyetinin büyük bir kısmı dijital varlık tarafından tutuluyor. Pazar hakimiyetinin %45’inden fazlası Bitcoin’e ait.

Yapılan açıklamalara göre son yükselişlerin ardından Bitcoin piyasa hakimiyeti artıyor ve uzun zamandır olduğu gibi BTC’yi piyasa hacmi bakımından en büyük altcoin olan Ethereum (ETH) takip ediyor.

McGlone’un açıklamalarına göre güncel tablolar Bitcoin’in yılın ikinci yarısında ilk yarısından daha iyi performans göstereceğini ortaya koyuyor. Eğer analistin tahminleri gerçekleşirse lider kripto para birimi 2021 yılı bitmeden 100.000 doları görebilir.

Ethereum Fiyat Beklentileri

Rapor ayrıca Bitcoin ile birlikte Ethereum‘un mevcut hareketine de değindi. Bu bağlamda dijitalleşen finans piyasasının devam eden büyüyen doğasının Ethereum fiyatında bir artış trendi yaratacağı dile getirildi.

Buna ek olarak Ethereum’un 2021 yılının ilk yarısında BTC ile sergilediği performans düşünüldüğünde aslında BTC fiyatının iyi performansı ile birlikte yükselişe geçeceğinin ifade edilmesi çok da şaşırtıcı değil.

Ayrıca rapor, benimsemenin hem Bitcoin hem de Ethereum için artacağına dikkat çekti. Dolar hakimiyeti piyasada öne çıkan bir tema olmaya devam edecek.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Beyaz Saray’dan Tartışmalı Kripto Para Altyapı Önerisi!

Sonraki Haber

Venezula’nın Dijital Bolivar’ı İçin Tarih Verildi!

İlgili Haberler