Ethereum (ETH) Fiyatı Neden Yükseliyor? ETH Tarihi Bir Gün Geçiriyor

Mert Bahçe

Kripto para piyasası, hareketli dakikalar geçirirken en büyük altcoin Ethereum, tarihi bir gün geçiriyor. London Hard Fork’un yayına girmesiyle tüm gözleri üzerine çeken ETH, yukarı sıçrayarak önemli bir performansa imza attı. ETH, güncelleme öncesinde 2.600 dolardan işlem görürken kısa sürede 2.820 dolara kadar tırmandı.

Ethereum (ETH)

Geçtiğimiz gün 2.500 dolarlık seviyenin kırılmasıyla birlikte ETH, yukarı yönlü ivme yakaladı. London Hard Fork esnasında 2.820 dolara tırmanan ETH, 2.700 dolarlık noktayı aşarak önemli bir bölgeye adım attı. ETH, an itibarıyla 2.800 dolarlık direnç noktasını test ediyor. ETH boğaları, 2.800 dolarlık direnç noktasında girişimlerde bulunsa da bu seviye henüz aşılamadı.

12 saatlik grafikte, Ethereum’un 2.500 dolarlık seviyeden sıçradığı görülüyor. Boğalar, yükseliş trendini korurken ralli için hazırlık yapıyor. Bu durumda bir ralli öncesi 2.699 dolarlık seviyeye bir geri çekilme görülebilir.

Ethereum’un son 24 saatlik hacmindeki %45’lik artış yukarı yönlü hareketin devamı için güç biriktirme olarak değerlendiriliyor. Alıcılar, piyasa hakimiyetinde üstünlüklerini koruyabilirse, Ethereum 3.000 dolarlık direnç noktasını kırabilir. Öte yandan, aşağı yönlü fiyat hareketini değerlendirecek olursak teknik göstergeler 2.300 dolar ila 2.400 doların yukarı yönlü hareketin korunması adına önemli olduğunu vurguluyor.

En popüler ikinci kripto para birimi, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 2.767 dolardan alım satım işlemi görüyor.

London Hard Fork

Ethereum London Hard Forku, bugün itibarıyla yayına girdi. Ethereum ağı, London güncellemesinin yanında EIP-1559’u aktif ederek ETH arzını otomatik olarak azaltan yakma işlemi gerçekleştirildi.

Yükseltme sonrasında kurucu ortak Joseph Lubin, Ethereum’u “ultrasound” olarak tanımladı. Bu tanımlamaya göre Ethereum, küresel hareketini daha da genişletti.

Ethereum’un ağ güncellemesi dolayısıyla Binance başta olmak üzere birçok kripto para borsası, ETH para çekme ve yatırma işlemlerini geçici süreliğine askıya aldı.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

PayPal’ın Yeni Hedefi Merkez Bankası Dijital Para Birimleri Olabilir

Sonraki Haber

Beyaz Saray’dan Tartışmalı Kripto Para Altyapı Önerisi!

İlgili Haberler