Popüler Analist Orta Vadeli Bitcoin Fiyat Beklentisini Açıkladı

İlayda Peker

Popüler kripto analisti ve yatırımcı Benjamin Cowen, önde gelen kripto para birimi 50.000 doların altında işlem görmeye devam ederken Bitcoin (BTC) fiyat beklentilerini takipçileri ile paylaştı.

Bitcoin’de Güncel Durum

Cowen yaptığı açıklamalarda, BTC’nin şu anda boğa piyasası destek bandının çok altında olduğunu ve bunun da 20 haftalık basit hareketli ortalama (SMA) ve 21 haftalık üstel hareketli ortalamanın (EMA) birleşiminden oluşan teknik bir gösterge olduğunu belirtiyor.

Yazının yayına hazırlandığı sırada 46.500 dolar bandında işlem gören Bitcoin, son 24 saat içinde yaklaşık olarak %1’lik bir gerileme sergiledi.

Yapılan açıklamalara göre 20 haftalık SMA 53.000 dolar civarında ve 21 haftalık EMA 51.000 doların hemen altında. Cowen bu durumda Bitcoin’in bir süre daha düşük seviyelerde kalabileceğini ifade ediyor. Ayrıca analiste göre yeni bir rallinin başlaması birkaç ay alabilir.

Analist, yaz aylarında Mayıs ortasında bir düşüş olduğunu ve sonrasında toparlanmanın Ağustos ayına kadar tam anlamı ile başlamadığını ifade ediyor. Bu sefer ise Kasım ayında bir kırılma oldu ve aşağı yönlü kırılmanın değişmesi için Bitcoin’in birkaç aya daha ihtiyacı olabilir.

Bitcoin’de Yükseliş Ne Zaman Başlar?

Bunlara ek olarak Cowen 2022 yılının ilk çeyreğinde Bitcoin’in parabolik bir hamle yapmayacağını düşünüyor. Yani ilk çeyrekte BTC fiyatı stabil seyredebilir. Ayrıca analist Bitcoin’in 2022 yılında da bir ralli yapmayabileceğini düşünüyor.

Ancak eğer lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) 53.000 doların üzerine yükselmeyi başarırsa ve önemli seviyenin üzerinde kalırsa analist, bir ralli beklentisi içine girebileceğini dile getiriyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Cardano, 2021’de En Gelişmiş Kripto Para Oldu!

Sonraki Haber

Mega Balina, 110 Milyar Shiba Inu (SHIB) Satın Aldı

İlgili Haberler