Kripto Para Birimleri Yılın İlk Haftasına Nasıl Başladı?

İlayda Peker

Kripto para birimleri ve Bitcoin (BTC) yılın ilk Pazartesi gününe düşüşler ile başladı. Lider kripto para birimi Bitcoin, Putin’in açıklamalarının ardından yukarı yönlü bir hamle yapmış olsa da sonrasında gelen düzeltme ile birlikte iki gündür stabil seyrediyor.

Bitcoin Fiyatı

Bitcoin hafta sonu boyunca 46.000 dolar ile 48.000 dolar aralığında seyretti ve yazının kaleme alındığı sırada da BTC, 46.960 dolardan işlem görüyor. Bu noktada analistler özellikle borsalardaki spot işlem hacimlerinde düşüşler olduğunu ve bu sebeple de Bitcoin’in yükseliş hamlelerinin devamlılığının olmadığını ifade ediyor.

Dolayısıyla Bitcoin fiyatı ve sonrasında altcoin’lerin artışa geçebilmesi için öncelikle hacimlerin artması gerekiyor. Buna ek olarak Cuma günü, toplam değeri 8,67 milyar dolar olan yaklaşık 115.000 BTC opsiyonu ve yaklaşık 882.000 ETH opsiyon sözleşmesinin süresi doldu. Süreler dolduktan sonra, Bitcoin’in fiyatı bazı borsalarda kısa bir süreliğine keskin bir şekilde 48.000 doların üzerine çıktı. Ancak bu artışın devamı gelmedi.

Altcoin Fiyatları

Bitcoin’in fiyatına bağlı olarak altcoin’lerde de düşüşler ve konsolidasyonlar görülüyor. Altcoin fiyatları BTC’nin 48.000 dolardan düşüş yaşaması  sonrasında yönlerini aşağı çevirdi. Piyasa değeri bakımından en büyük altcoin olan Ethereum (ETH) yazının yayına hazırlandığı sırada 3.810 dolardan işlem görüyor ve 4.000 dolarlık psikolojik seviyenin oldukça altında seyrediyor.

Bunun yanında piyasa değeri bakımından en büyük üçüncü kripto para birimi olan Binance Coin (BNB) yazının kaleme alındığı sırada 524 dolardan, Solana (SOL) 173 dolardan, Cardano (ADA) 1,35 dolardan ve Ripple (XRP) 0,84 dolardan işlem görüyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Ethereum Kurucu Ortağı Vitalik Buterin, Bitcoin Cash’in Başarısız Olduğunu Söyledi.

Sonraki Haber

Elektronik Sektörü Devi Samsung, NFT Alanına Adım Atıyor

İlgili Haberler