PayPal, Kripto Paralarla İlgili Hizmetlerini Artırıyor

Bitcoin Haber

Büyük şirketlerin kripto paralara olan ilgisi devam ediyor. Bu şirketlerden biri olan Silikon Vadisi ödeme firması PayPal, dijital varlık portföyünü büyütmeye devam ederken, kripto para ile ilgili daha fazla hizmet eklemeyi planlıyor. PayPal, daha önce müşterilerine kripto para satın alma olanağı tanıyan bir hizmet sunduktan sonra, şimdi de kullanıcıların kripto paralarını sorunsuz bir şekilde dolara dönüştürebilmeleri için bir hizmet başlatıyor.

PayPal, cüzdanlar, dApp’ler ve NFT pazar yerlerinin müşterilerine desteklenen kripto paraları alıp satma olanağı sağlamak için entegrasyon yoluyla cüzdanlarına erişim sağlıyor. Bu hizmet, PayPal’ın güvenilir hızlı ve sorunsuz ödeme deneyimine bağlanarak kullanıcı tabanlarını büyütmeye yardımcı olabilir.

PayPal, ABD’li tüketicilere Metamask ve Ledger ile entegrasyonlar aracılığıyla PayPal ile doğrudan kripto para satın alma imkanı sağlamıştı. Şimdi de ABD’deki kripto cüzdan kullanıcıları, kripto paralarını doğrudan cüzdanlarından PayPal bakiyelerine dolar olarak dönüştürebilirler. Bu sayede alışveriş yapabilir, para gönderebilir, para biriktirebilir veya banka veya banka kartlarına aktarabilirler.

Web3 satıcıları, bu entegrasyonu kullanarak PayPal’ın dolandırıcılık yönetimi, ters ibrazlar ve anlaşmazlıklar için sağlam güvenlik kontrolleri ve araçlarına bağlanabilir. PayPal’ın bu yenilikçi adımı, kripto para ile ilgili diğer iki girişimin ardından geldi. Şirketin en dikkat çekici hamlesi, Paxos ile bir stablecoin başlatması oldu. Ayrıca, ABD’li müşterilere, PayPal hesaplarını kullanarak Bitcoin, Ethereum ve Litecoin gibi kripto paralar satın alma olanağı sağlayan yeni bir cüzdan entegrasyonu duyuruldu.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin Fiyatı 25.000 Doların Altına İnince Kripto Piyasası Alarmda

Sonraki Haber

Tron, Kullanıcı Tabanı ve İşlem Hacmiyle Kripto Piyasasında Öne Çıkıyor

İlgili Haberler