Palau, Ripple Tabanlı Stablecoin Projesini Durduruyor

Bitcoin Haber

Batı Pasifik Okyanusu’ndaki ada ülkesi Palau, Ağustos ayında başladığı Palau Stablecoin projesini durdurma kararı aldı. Ripple‘ın XRP Ledger üzerine inşa edilmiş olan Palau Stablecoin, işlem maliyetlerini azaltmayı ve para transfer hızını artırmayı hedefliyordu. Ancak pilot aşamasında karşılaşılan sorunlar nedeniyle bu proje askıya alınacak.

Palau Maliye Bakanlığı üyesi ve dijital ikamet programı başkanı Jay Hunter X, 8 Eylül’de Palau Stablecoin’in dağıtımının durdurulacağını ve 15 Eylül’den sonra stablecoin’in dondurulacağını duyurdu. Hunter, “15 Eylül’den sonra artık PSC’yi harcayamayacaksınız. Bu bize pilot testin ay sonunda resmi olarak sonlandırılmasından önce perakendeci iadelerini işleme koyabilmemiz için zaman tanıyacak.” dedi.

Hunter, stablecoin’in neden dondurulacağını belirtmedi ve hükümetin önümüzdeki hafta pilot katılımcılara bir anket göndereceğini ifade etti. Bu durum, Temmuz ayı sonlarında PSC’nin başlatılmasından haftalar sonra gerçekleşti. Hunter, kullanıcı geri bildirimlerinin Palau Kongresi ve başkan için nihai raporu oluşturmakta önemli olacağını belirtti.

Stablecoin teknolojisi ve ilgili güvenlik meselelerine odaklanan bir çalışma, Eylül ayında yayınlandı ve 18 potansiyel sorun belirlendi. Palau Stablecoin, işlem maliyetlerini azaltmayı ve vatandaşlar, yatırımcılar ve Palau hükümeti için transfer hızını artırmayı hedefliyordu.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Analiste Göre Chainlink Büyük Bir Yükselişe Hazırlanıyor

Sonraki Haber

Ethereum’un Düşüş Eğilimi ve Etkileri

İlgili Haberler