XRP Yorumları: XRP/USD Teknik Analizi 20/08/2020

Metin Alaca

Toplam piyasa değerine göre en büyük üçüncü kripto para birimi konumundaki XRP, lider kripto para birimi Bitcoin’in düşüşünden sonra pek de rahat bir pozisyona gerilemedi. Uzun bir süreden beri Tether’i geride bırakmayı başaran ve farkı açan XRP, şimdi yine farkın azalması ile beraber tehlikeye girdi.

XRP Grafik

Psikolojik destek olarak bilinen 0,30 doların altına kadar gerileyen XRP fiyatı, boğaların tüm gücünü kaybettiklerini gösteriyor. XRP/USD işlem çifti 0,327 dolar seviyesine kadar çıktıktan ve çifte zirve yaptıktan sonra düşüşe geçerek 0,29 dolar desteğine kadar geriledi.

XRP’nin boğa rallisinin 0,37 dolara ve hatta 0,40 dolara kadar çıkması bekleniyordu ancak beklenen olmadı. 12 günlük üssel hareketli ortalamanın oluşturduğu destek noktasının altına sarkan XRP fiyatı ilk başta endişe verici bir grafik ortaya çıkarmasa da şu an kaybettiği destek noktaları ile tam anlamıyla risk teşkil ediyor.

Ripple Yorumları

Oluşan çifte zirve ve tek dip noktası boğaların tam anlamıyla yorulduğunu ve satış baskısının azaldığını göstermekte. Trend de 12 günlük üssel hareketli ortalamaya göre tersine döndü ve XRP yeniden düşüş trendine girmiş gibi gözüküyor. Eğer XRP‘nin tutunduğu 0,29 dolar seviyesinden sonra 0,27 dolar da aşılırsa sıradaki desteğin 0,21 dolar olduğu söylenebilir.

Sıradaki destek noktasının 26 günlük üssel hareketli ortalama yani 0,21 dolar olduğu görülüyor. Eğer düşüş devam eder ve 0,21 doların da altına inilirse XRP fiyatı 0,17 dolara kadar gerileyebilir ve dip noktayı görebilir.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİRTotal
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

XRP Düşüşü Nerede Son Bulacak?

Sonraki Haber

Popüler Altcoin %9 Düştü, Düşüş Devam Edecek Mi?

İlgili Haberler