Önemli Seviye Aşılabilecek Mi? Dogecoin (DOGE) Fiyat Analizi

Fatih Uçar
En büyük şaka coin için yakın gelecekteki hedefler neler? Güncel Dogecoin (DOGE) fiyat analizi

Erken dönem yatırımcıların, Elon Musk takipçilerinin ve kısa sürede zengin olmak isteyen ve yüksek seviyelerden alım yapan yatırımcıların merakla izlediği Dogecoin (DOGE) son günlerde pek iyi bir performans gösteremiyor. Bitcoin fiyatının yatay olduğu dönemlerde dahi fiyatı 0,27 direncinin üzerinde sabit kalamadı. Peki Dogecoin için yakın gelecekte bizi neler bekliyor?

Dogecoin (DOGE) Fiyat Analizi

SLN Show projeye pek iyi gelmedi. Hedef 1 dolar denirken güçlü bir düşüş trendine girdi ve buradan geri dönemiyor. Nisan ve Mayıs ayında son derece ilgi gören şaka coini yerini Baby Doge ve Shiba Inu gibi yavrularına bıraktı. Elbette fiyatın 0,20 üzerinde sabit kalmasının sebebi büyük FOMO’nun 0,40 üzerinde başlamasıdır. Şu an yatırımcıların önemli bir kısmı %50 zararla Dogecoin (DOGE) fiyatını takip etmeye devam ediyor.

Fiyatın yukarıdaki direnci bir süredir kıramamasının önemli sebebi de zarar azaltmak isteyen FOMO yatırımcılarıdır. Yani her yukarı yönlü harekette kar azaltmak için ciddi anlamda satışlar yapılıyor ve beklenen oluyor fiyat geri çekiliyor. Böylece %5-10 arası hareketlerle zararda olan tüccarlar bir miktar kazanç yakalıyor. Sıralamada 7’de bulunan şaka coini 0,239 direncine karşı son derece güçsüz kaldı. Boğaların hacimli şekilde bu seviyeyi aşması ve 0,27’nin üzerine çıkması gerekiyor. Her geçen gün 20 günlük MA altında riski artırıyor.

Ayıların gücü ele geçirmesi halinde 0,193 desteği test edilecek ve nihayet 0,166 seviyesinin altı hedeflenecek. Ancak bu rakamın altı pek ihtimal dahilinde görünmüyor. Çünkü korku sebebiyle satış yapacak kullanıcılar bile bu seviyelerde Dogecoin vermek istemeyecektir. Bu durum elbette dışarıdaki tüccarlar için bir yatırım fırsatı olarak görülecek ve yeniden 0,20 seviyesinin üstüne çıkılacak. Düşüş senaryosunda kademeli şekilde 0,193 ve 0,166 seviyesi alım için takip edilebilir. Kısa vadeli kazanç hedefleyenler iyi bir fırsat yakalayabilir.

Dogecoin (DOGE) Dikkat Edilmesi Gerekilen Seviyeler

Dogecoin (DOGE) Stochastic RSI’da iyice satış bölgesine indi. Ayı baskısının devam etmesi halinde bunun daha da düştüğü görülebilir. Üstelik Elon Musk’ın pompalamaları da fiyata pek etki etmiyor. Geçtiğimiz aylarda anlık %30’a kadar fiyatı yukarı atabilen Elon Musk Dogecoin konusunda artık  pek ciddiye alınmıyor. Net bir biçimde ayı trendinde olan fiyatın ne zaman geri döneceği kestirilemez ancak aşağı yönlü testin güçlü biçimde yapılması kısa süreli yükselişler görebileceğimiz anlamına gelir. Hacim düşük ve 0,193 desteğinin çok sıkı takip edilmesi gerekiyor. Bu rakamın altında kapatılan dört saatlik mumlar daha aşağıdaki desteğe bir yolculuğun başladığına işaret edecek. Yukarı yönlü harekette de aynı şekilde 0,239 seviyesinin takip edilmesi gerekir.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Japonya’nın Finansal Denetleyicisi FSA, DeFi Raporunu Yayınladı

Sonraki Haber

Amerika Kripto Vergileriyle Çalkalanıyor! Bu Düzenleme Türkiye’ye Uygulanabilir

İlgili Haberler