Tesla CEO’su Elon Musk, Tekrar Sahnede! Bu Kez Dogecoin’e Ek Olarak Bir Başka Altcoin’i Paylaştı!

Mert Bahçe

Tesla CEO’su Elon Musk, gün içerisinde Dogecoin ile ilgili tweet atarak dikkatleri üzerine çekti. Godfather filminden bir kesit paylaşan milyarder isim, DOGE’un serbest bırakılması gerektiğini aktardı.

Elon Musk, Sahnelere Geri Döndü

Elon Musk, TSİ sabah saatlerinde Dogecoin koduyla ilgili bir Godfather meme’i paylaştı. Dogecoin’in geliştirilmesi adına serbest bırakılması mesajı içeren bu paylaşıma dakikalar içerisinde yorum yağdı. Kripto topluluğu, Musk’ın tweet’ine hızlı bir şekilde geri dönerken meme coin’ler üzerinden spekülasyon yaratıp Bitcoin’e zarar verdiğini aktardı. Bu tepkiler üzerine Musk, her zaman olduğu gibi herhangi bir geri dönüş sağlamadı. DOGE fiyatında tweet’in ardından %2’lik bir artış yaşasna da kayda değer bir yukarı yönlü hareket görülmedi.

Geçtiğimiz dönemde artan talep üzerine Elon Musk, Dogecoin madenciliğini Tesla’nın Dojo süper bilgisayarını kullanarak yapmak isteyenleri reddetmişti.

Uzun süredir kripto topluluğunda bulunan isimler, Tesla CEO’sunun kripto para piyasasını kasıtlı olarak manipüle ettiğine inanıyor. Musk’ın Dogecoin yatırımı olduğunu biliniyor ve bu yılın başındaki tweet’lere göre milyarder isim DOGE varlıklarını satmayı düşünmüyor.

Baby Doge Coin Parantezi

Milyarder isim DOGE tweet’inin kısa bir süre sonrasında Baby Doge Coin ile ilgili tweet attı. Baby Doge Coin, DOGE topluluğunun desteklediği ve piyasaya sürdüğü bir ürün olarak biliniyor. Bir süredir Dogecoin’i yalnız bırakan Elon Musk, sahnelere geri dönmüş gözüküyor. Bitcoin’i enerji modeli üzerinden eleştiren Musk, şaka olarak yaratılan Dogecoin’den vazgeçmiyor.Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Jack Dorsey’den Ethereum Yatırımı İddiasına Net Cevap! Twitter CEO’su Altcoin’leri Bir Kez Daha Reddetti!

Sonraki Haber

2 Trilyon Euroluk Varlığı Paylaşan 4.000’i Aşkın Alman Kurumu, Bitcoin (BTC) Yatırımı Yapabilecek!

İlgili Haberler