OKX, Hong Kong’da Kripto Para Borsası Lisansı Alıyor

Bitcoin Haber

Kripto para borsası OKX, Hong Kong’da sanal varlık hizmet sağlayıcı lisansı almak üzere son aşamaya geldi. OKX’in küresel ticaret sorumlusu Li Zhikai, bankalarla aktif diyalog içinde olduklarını ve lisansın verilip faaliyete geçmeyi beklediklerini belirtti. Hong Kong, 2023 yılında kripto para yanlısı bir ülke haline gelerek kripto borsalarının perakende müşterilere hizmet vermesi için bir lisans programı başlattı. 80’den fazla kripto para firması Hong Kong’da ofis açmayı düşünürken, yalnızca birkaç kripto platformu perakende kripto varlık alım satım hizmetlerine başlamak için gerekli lisansı aldı.

Hong Kong’da perakende kripto ticareti hizmeti sunmaya başlayan HashKey, düzenleyici kurumun risk azaltma amaçlı kısıtlamaları nedeniyle yalnızca Bitcoin ve Ethereum’u hizmete sundu. İlgili düzenlemeler, yatırımcıların net gelirlerinin yalnızca üçte birini yatırmalarına izin veren bir sınır olan %30’u belirledi.

Huobi ve Gate.io da HashKey ve OSL gibi perakende kripto alım satım hizmetleri için başvuruda bulundu ve düzenleyici kurumdan onay bekliyor. Gate.io’nun bir yöneticisi, Hong Kong Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu’nun diğer düzenleyici kurumlara kıyasla daha katı gereksinimleri olduğunu belirtti.

Düzenleyici kurum, kripto platformlarının müşteri korumasını sağlamak için sigorta ve tazminat düzenlemelerini zorunlu hale getirdi. Ayrıca kripto borsalarının, varlıklarının %98’ini soğuk cüzdanlarda tutmalarını da zorunlu kıldı.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin’de Eylül Ayı Beklentileri ve Fiyat Analizi

Sonraki Haber

Güney Kore’den Kuzey Kore’nin Kripto Varlıklarını Takip Etme Planı

İlgili Haberler