NFT Piyasasında Bu Hafta: Yuga Labs, Nike ve Starbucks’ın Yeni Hamleleri

Bitcoin Haber

NFT (Non-Fungible Token) piyasasında bu hafta, Yuga Labs, Nike ve Starbucks gibi şirketlerin yeni projeleri ve duyuruları öne çıktı. NFT’lerin hayatımıza girmesiyle birlikte farklı alan ve sektörlerde kullanımı hızla artıyor. Blockchain teknolojisi sayesinde şirketler, hem fiziksel hem de dijital ürünlerini desteklemek için farklı projelerle kullanıcıların karşısına çıkıyor.

Yuga Labs, şirket genelinde bazı görevlerin sona erdiğini duyurdu. Bored Ape Yatch Club’ın yaratıcısı olan şirketin CEO’su Daniel Alegre, bu durumun bir yapılanma sonucu olduğunu ve şirketin asıl önceliklerinden sapıldığını, çok fazla projenin üstlenildiğini belirtti. Alegre, ileriye dönük olarak firmanın bir Web3 topluluğu oluşturacağını ve Otherside metaverse projesinde yoğun bir şekilde çalışacağını söyledi.

Ünlü spor giyim markası Nike, Web3’te yeni bir ayakkabı serisi tanıttı. Bu seri, sadece belirli bir NFT’ye sahip .Swoosh. üyelerine sunulacak. NFT’ye sahip olmayanlar ise farklı avantajlardan yararlanabilecek.

Kahve dükkanları zinciri Starbucks ise Pumpkin Spiced Latte NFT’lerini satışa sundu. Bu NFT’ler, Starbucks’ın Web3 sadakat ödül programı Starbucks Odyssey’in bir parçası olacak ve kullanıcılar bu program kapsamında etkinlikler sayesinde puan kazanabilecek.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin Fiyatında Belirsizlik: 28.000 Dolar Direnci Aşılacak mı?

Sonraki Haber

Ripple CTO’su David Schwarz, XRP Ledger’ın (XRPL) Otomatik Piyasa Yapıcı (AMM) Özelliğini Desteklemesi Gerektiğini Belirtti

İlgili Haberler