Mastercard’dan Önemli NFT Hamlesi: Her An Her Yerden!

İlayda Peker

9 Haziran’da yayınlanan bir basın açıklamasına göre, ödeme devi Mastercard, non-fungible token yani NFT piyasası üzerindeki hamlelerini artırıyor. Finansal hizmetler şirketi, kartlarıyla dijital koleksiyon satın almayı mümkün kılmak için The Sandbox gibi önde gelen NFT pazarlarıyla anlaşmalar imzaladı.

Mastercard ve NFT’ler

Aslında bu, şirketin NFT sahnesine ilk adımı değil. Örneğin; Ocak ayında Mastercard, önde gelen kripto para borsasının NFT pazarında satın alımları sağlamak için Coinbase ile bir ortaklık imzalamıştı.

Buna ek olarak Mastercard, yeniliği teşvik etmek için yeni teknolojileri daha kapsayıcı hale getirmek istediğini ifade ediyor.

Öte yandan resmi basın açıklamasına göre MasterCard, merkezi NFT pazarları ile işbirliği yaparak NFT’leri ve büyüyen web3 mekanizmalarını keşfetme çabalarını ilerletiyor. Liste, Immutable X, Candy Digital, The Sandbox, Mintable, Spring, Nifty Gateway ve Web3 altyapı sağlayıcısı MoonPay gibi önde gelen NFT pazarlarından bazılarını da içeriyor.

Planın bir parçası olarak şirket, web3 varlığını güçlendirmek ve daha fazla kullanıcının kripto para birimini satın almak yerine doğrudan kartlarından NFT satın almasına izin vermek için bu NFT pazar yerleriyle işbirliği yapıyor.

Konuyla ilgili yapılan açıklamalarda, “İster bu şirketlerin pazarlarından birinde olsun, isterse kripto hizmetlerini kullanarak olsun, insanların Mastercard kartlarını NFT satın alma işlemleri için kullanmalarına izin vermek için bu şirketlerle birlikte çalışıyoruz. Dünya çapında 2,9 milyar Mastercard kartıyla bu değişikliğin NFT ekosistemi üzerinde büyük bir etkisi olabilir.” sözleri kullanılıyor.

Doğrudan NFT Alımı

Şirket, ek güçlükler ve karmaşıklıklar olmadan kullanıcılar için doğrudan NFT satın alımlarını kolaylaştırarak NFT işlem sürecini basitleştirmeyi amaçladığını ifade ediyor ve “İstediğiniz NFT’leri istediğiniz pazar yerinden satın alın. Önce kripto satın almaya gerek yok.” sözlerini kullanıyor.

Basın bülteninde ayrıca, tüketicilerin yakın gelecekte NFT satın almak için daha esnek ve uyarlanabilir yöntemler aradıklarını iddia eden MasterCard tarafından yürütülen bir NFT anketinden alıntı da yapılıyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ethereum Grafikleri: ETH’da Yukarı ve Aşağı Yönlü Önemli Seviyeler

Sonraki Haber

ETH Yüzde 10 Düştü: Piyasa Yeniden Kırmızı!

İlgili Haberler