“Mike McGlone’dan Bitcoin İçin Yüzde 60 Düşüş Uyarısı”

Bitcoin Haber

Bloomberg baş emtia analisti Mike McGlone, Bitcoin’in (BTC) yüzde 60’lık bir fiyat düşüşü yaşayabileceğini iddia etti. McGlone, küresel faiz oranlarındaki artışın ve likiditenin negatif kalmasının BTC’deki düşüşü tetikleyeceğini belirtti. Ayrıca, ABD’nin 2023 sonuna kadar resesyona gireceğini öngörüyor.

McGlone, Bitcoin’in en önemli direnç seviyesinin 30.000 dolar olduğunu ve artan riskler karşısında Bitcoin’in düşerek 10.000 dolara yöneleceğini tahmin ediyor. Eğer analistin öngörüleri doğru çıkarsa, bu durum Bitcoin fiyatının yüzde 60 oranında düşmesi anlamına gelecek.

Analiste göre, olası bir resesyon durumunda, borsaların düşmesiyle kripto para piyasası da baskı altına girecek. Yani, resesyonun tüm riskli varlıkları etkileyeceğini belirtti.

McGlone, Bloomberg Galaxy Kripto Endeksi’nin (BGCI) düşük performansının, faiz sıfırken yükselen bir varlık sınıfı için gerçek değişiklikleri yansıtıyor olabileceğini belirtti. Bitcoin’deki fiyat düşüşlerinin genellikle Federal Rezerv’in politika değişikliklerinden önce gerçekleştiğini, bu durumun kripto paranın öncü gösterge olmaya devam ettiğini gösterdiğini ekledi.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Stars Arena, Avalanche Ağına Canlılık Katıyor ve AVAX Değerini Artırıyor

Sonraki Haber

Stars Arena Platformu İstismar İddiaları İle Gündemde

İlgili Haberler