BTC Yorumları: BTC/USD Teknik Analizi 18/06/2020

BTC Yorumları: BTC/USD Teknik Analizi 18/06/2020

  • Metin Alaca
  • - 18.06.2020 - 22:33
  • Son Güncelleme: 30.06.2020 - 12:53

Lider kripto para birimi Bitcoin bu yazının kaleme alındığı an itibariyle yeniden kritik bir direnç noktası olan 9.400 doları test ettikten sonra bunun altına geriledi ve 9.389 dolardan işlem görüyor. Bitcoin neredeyse aylardır aynı trendden kurtulamamış olsa da önde gelen bir kripto para analisti BTC’nin oldukça olumlu bir noktaya doğru ilerlemekte olduğunu ifade etti.

Bitcoin Yorumları

TradingShot isimli analist, Bitcoin’in daha önce 14.000 dolara kadar çıkmasını sağlayan kırılmanın yine kendini gösterdiğini belirtti. Ünlü TradingView analisti, 10.500 doların kırılması durumunda FOMO’nun başlayacağını ve tarihsel parabolik rallinin kendini göstereceğini düşünüyor.

Önemli indikatörlerden olan RSI’nin de 2019 yılının rallisi esnasında  52’den 89 seviyesine kadar çıkmasının başka bir olumlu gelişme olduğunu belirten analist, yukarı yönlü hareketin kapıda olduğunu ve yine benzer grafiklerin görülmekte olduğunu ifade etti. Bitcoin RSI’nin düşmesinden sonra ise konsolidasyon sürecine girmişti ve uzun süre 89 seviyesinde kalmayı başaramadı.

BTC Analizi

Analiste göre RSI yine benzer bir kırılma yaşadı ve konsolidasyon sürecine girilmesini sağladı. Balinalar ile kurumsal yatırımcıların alttan alım yapmakta olduğunu ve alım bitince grafiğin hedefine ulaşacağını düşünen analist, Bitcoin’in 10.500 dolardaki direnci kırınca bir anda durdurulamayacak şekilde yükseleceğini belirtmekte. BTC’nin yükseleceğini düşünenler olduğu gibi düşeceğini düşünenler de mevcut.

Başka bir uzman isim olan Josh Rager ise Bitcoin için hala düşüş beklediğini ve 8.500 dolar ile ayı piyasasına girileceğini vurgulamakta.

Hangi analistin Bitcoin yorumunun galip çıkacağını ise zaman gösterecek.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.