ETH’nin 200 Doları Aşması BTC’nin 10.000 Doları Aşmasından Önemli Mi?

İlayda Peker

Bugün Ethereum bazı kilit noktaları geride bıraktı ve bu daha yüksek seviyelerin görülebileceği anlamına geliyor olabilir. Bazı analistlere göre bu durum lider kripto para birimi Bitcoin’in 10.000 dolar barajını aşmasından daha önemli bir gelişme…

ETH Engelleri Aşıyor

ETH fiyatları, Eylül 2019 sonundan bu yana görülmeyen bir seviyeye ulaştı. Geçen yılın rallisi olarak anılan Nisan ayındaki fiyat artışlarından Ethereum’un bugün sergilediği performansın en iyisi olduğu belirtiliyor. Ayrıca ETH’nin 200 dolar sınırını aşmasının da çok önemli bir gelişme olduğu dile getiriliyor.

Tradingview verilerine göre Ethereum bugün 207 dolar seviyesini gördü. Bu da Ethereum’un %9’luk bir artış sergilediği anlamına geliyor.

Bunların yanında elde edilen verilere göre yılın başından bu yana Ethereum, aynı dönemde net bir farkla Bitcoin ve XRP‘den %58 daha iyi performans gösterdi. Açıklamalara göre, DeFi pazarlarında ağırlıklı olarak Ethereum’a dayanan büyük kazanımlar oldu ve cazip faiz oranları bu yeni finansal ekosisteme daha fazla yatırımcı çekmeye devam ediyor.

Öte yandan Galaxy Digital kurucusu Mike Novogratz konuyla ilgili Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullandı:

Ethereum birkaç gün boyunca 200 doların kalırsa daha büyük bir hamle gelebilir. Ayrıca Bitcoin de 10.000 doları aşarsa bir ralli başlar.

Altcoin’ler Öne Çıkıyor

Ethereum’un göz kamaştıran performansının yanı sıra Bitcoin hakimiyetinin %65 seviyesinde seyrettiğini ve düşüş gösterdiğini görüyoruz. Bu da altcoin’ler önemli bir öne çıkma şansı olarak görülüyor.

Bunlarla beraber genel olarak, kripto piyasa değerinin son 24 saatte 13 milyar dolar arttığını ve bunun büyük çoğunluğunun altcoin’ler sayesinde olduğu da ifade ediliyor.

Kaynak: BitcoinistTotal
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

SBI ve Ripple’dan Yeni Ortaklık Açıklaması

Sonraki Haber

Garlinghouse ve Novogratz XRP Fiyatı Konusunda Karşı Karşıya Geldi

İlgili Haberler