“Microsoft, Xbox’a Kripto Para Cüzdanı Entegre Etmeyi Planlıyor”

Bitcoin Haber

Yakın zaman önce ortaya çıkan belgeler, teknoloji devi Microsoft’un popüler oyun konsolu Xbox’a bir kripto para cüzdanı entegre etmeyi planladığını gösteriyor. Belgelere göre, Mayıs 2022’ye kadar Xbox’un gelecek sürümüne bir kripto para cüzdanı eklenmesi planlanıyor.

Bu belgeler, Microsoft’un kripto para ile ilgili son planını ortaya koydu ve “Xbox tarihindeki en büyük sızıntı” olarak adlandırıldı. Xbox başkanı Phil Spencer, bu sızıntı hakkında bir e-posta göndererek, belgelerin çoğunun eski olduğunu ve planların evrildiğini belirtti.

Oyun endüstrisi ve kripto para birimlerinin birleşmesi, piyasa gözlemcileri ve uzmanlar tarafından heyecanla karşılanıyor. Bu durum, oyun sektörünün kripto para birimleri için yeni bir alan açabileceğini gösteriyor. Kripto para birimleri, çevrimiçi oyunlarda değişim değeri ve kazanç ödülleri olarak kullanılabiliyor.

Oyun içi mikro işlemler, küresel oyun gelirlerinin neredeyse yarısına katkıda bulunuyor. Microsoft’un Xbox’a zincirler arası cüzdanları entegre etme planı, oyuncuların oyun içi dünyada somut değer yaratmalarını ve korumalarını sağlar. Bu, Bitcoin‘in gerçek sahipliğini, dijital varlıkları, merkeziyetsiz oyuncu güdümlü piyasaları ve dijital ekonomi dolandırıcılığının azalmasını kolaylaştırabilir.

Son olarak, Microsoft’un geçen ay, yapay zeka ve Web3 dünyasını bir araya getirmek için Aptos Lab ile ortaklık kurduğunu belirtmek gerekir. Bu gelişme, oyun ve kripto para birimleri arasındaki ilişkinin daha da derinleşebileceğini gösteriyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Binance, Japonya’da Yeni Stablecoin Piyasaya Sürmeyi Planlıyor

Sonraki Haber

Ünlü Yatırımcı Chris Burniske, Güçlü Ağları Olan 5 Kripto Para Projesini Sıraladı

İlgili Haberler