Litecoin’de Ağustos Ayında %25’ten Fazla Değer Kaybı

Bitcoin Haber

Haziran sonu ve Temmuz başında güçlü bir yükseliş gösteren Litecoin (LTC), bu süreçte 73 dolar seviyelerinden 110 dolar seviyelere yükseldi. Ancak Ağustos ayında yeniden düşüşe geçerek %25’in üzerinde değer kaybı yaşadı ve 67,9 dolar seviyelerine geriledi. Bu süreçte, piyasanın öne çıkan kripto para birimleri arasında yer alan LTC, piyasa değerinde de önemli artışlar kaydetti.
Kripto para piyasasındaki genel düşüş ve lider kripto para birimi Bitcoin’in 25.400 dolar fiyat seviyelerine kadar gerilemesi, Litecoin dahil çoğu altcoinin değer kaybetmesine neden oldu. Son 1 ayda %25’ten fazla değer kaybeden LTC, güçlü bir düşüş ivmesi yakaladı.
Piyasa değeri en yüksek 100 kripto para birimi arasında, Litecoin (LTC) Ağustos ayında yüzdelik olarak en çok değer kaybeden kripto para birimleri arasında yer aldı. Son 1 ayda %25’in üzerinde değer kaybı kaydeden Litecoin, CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatlik zaman diliminde de ortalama %0,5 daha değer kaybetti ve 67,9 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı.
LTC’nin değer kaybı, BTC paritesinde de önemli düşüşlere neden oldu. Son bir ayda BTC’ye karşı hızla değer kaybeden LTC, Ağustos ayının başında 0,0032 seviyelerinde olan BTC paritesi, son düşüşlerin ardından 0,0024 BTC’ye geriledi. Bu durum, Litecoin için tehlike çanlarının çaldığı yorumlarına neden oldu.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin İçin Düşüş Eğilimi: Analist Benjamin Cowen’dan Dikkat Çeken Tahminler

Sonraki Haber

Robinhood, 2,54 Milyar Dolarlık Kripto Varlığı ile Ethereum’un Beşinci En Büyük Cüzdanı

İlgili Haberler