Kripto Topluluğu Mart Ayı İçin Litecoin (LTC) Fiyat Tahminini Verdi

Bitcoin Haber

Kripto para topluluğu, Litecoin‘in ($LTC) fiyatının Mart ayı boyunca biraz düşerek ay sonunda 82,9 $’dan işlem görmesini bekliyor.

LTC’de Düşüş Mü Bekleniyor?

Veriler, CoinMarketCap’in fiyat tahminleri özelliğinden geliyor ve bu özellik, yaklaşık 2.000 topluluk üyesinin bu ayın sonu için LTC fiyatını tahmin ettiğini gördü. Ortalama tahmine göre kripto para biriminin fiyatı bu ay piyasadaki yavaşlamanın da etkisiyle %7,2 düşecek.

Kripto para topluluğunun tahminlerinin hiç gerçekleşmeyebileceğini belirtmek önemlidir. Platforma göre, topluluğun tarihsel doğruluğu %87’nin biraz üzerinde olup, son veriler Aralık 2022’de yaklaşık %99 ve Ocak ayında %80 olduğunu ve geçen ay %88,6’ya yükseldiğini gösteriyor.

Litecoin‘in fiyatı, daha geniş bir kripto para piyasası satışının ortasında son 30 gün içinde değerinin yaklaşık %5’ini kaybetmesine rağmen, son 6 ay içinde %50’den fazla arttı. Kripto para birimi, fiyat hareketlerinin büyük ölçüde sözde köpekbalıkları veya büyük adresler tarafından desteklendiğini gördü.

Litecoin’in rallisi, son altı ayda 1,15 milyon – 100 milyon doların üzerinde – coin biriktiren, 100 ila 10.000 $LTC ya da yazım sırasında 9.470 ila 947.000 $ arasında olan adresler tarafından desteklendi.

Litecoin Blok Ödülü Yarılanması

BTC‘de olduğu gibi Litecoin de, ağda blok bulan madenciler için coinbase ödülünün yarıya indirildiği yarılanma etkinliklerinden geçiyor. Litecoin’in bir sonraki yarılanma olayının Ağustos 2023’te gerçekleşmesi ve madencilik ödüllerini 12,5 LTC’den 6,25 LTC’ye düşürmesi bekleniyor. Yarılanma olayları, piyasadaki yeni arz yarıya indirildiği için yükseliş olarak görülüyor.

Popüler kripto para analisti Rekt Capital tarafından analiz edilen verilere göre, Litecoin “yarılanmadan önce oldukça güçlü bir yükseliş eğilimi gösteriyor”; kripto para ilk yarılanmasından 122 gün önce dibe vurduktan sonra %820 ve ikinci yarılanmasından 243 gün önce dibe vurduktan sonra %550 yükseldi.

Tarihsel olarak, kripto para birimi yarılanma olayından sonra daha fazla yükselmiştir. İlk yarılanmasından sonra LTC %12.400 artarken, ikinci yarılanmasından sonra %1.573 yükseldi. Litecoin’in yarılanması Ağustos 2023’te gerçekleşecek.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Kripto Platformu Uphold XRP Desteğini Yeniden Onayladı

Sonraki Haber

Bitcoin: BTC HODL Rakamlarında Önemli Veriler

İlgili Haberler