Kurumsal Yatırımcıların Kripto Para İlgisi Artıyor: CoinShares Raporu

Bitcoin Haber

BTC fiyatı 28.300 dolarlık direnç alanının üzerinde ve son günlük kapanış 28.500 dolarda gerçekleşti. Kurumsal yatırımcıların kriptoya ilgisini ölçen CoinShares’in raporu, yatırımcılara umut verici bilgiler sundu.

Son üç haftadır pozitif gelen raporlar kurumsal yatırımcıların kriptoya olan ilgisinin arttığını gösteriyor. Kripto fonlarına üçüncü haftada da net girişler gerçekleşti ve geçtiğimiz hafta fonlara net 15 milyon dolar giriş oldu. Avrupa bölgesinden yatırımcılar, toplam girişlerin 7 milyon dolarlık kısmını oluşturdu.

Bitcoin (BTC) fonlarına net 16 milyon dolarlık giriş gerçekleşti ve 2023 başından bu yana net giriş 260 milyon dolara ulaştı. Kısa vadeli BTC girişleri ise geçen hafta 1,7 milyon dolar oldu.

Geçtiğimiz hafta altcoinler için pek iyi geçmedi ve Tezos, Litecoin ve Chainlink ortalama 300 bin dolarlık çıkışlar yaşadı. Ancak XRP, 25. haftasında da talep görmeye devam etti. Ethereum ise vadeli işlemlere dayalı bir ETF’nin piyasaya sürülmesine rağmen yatırımcılardan az ilgi gördü ve vadeli ETF geçtiğimiz hafta 7,5 milyon dolar çıkış yaşadı.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Kripto Analisti James: Ethereum’un En Güçlü Rakibi Solana

Sonraki Haber

Kanada Merkez Bankası’ndan DeFi Analizi: Finans Sektörünün Geleceğine Üç Temel Alanla Bakış

İlgili Haberler