Shiba Inu (SHIB) Kritik Seviyeyi Aştı! SHIB Token Yorumları!

Fatih Uçar

Kripto piyasaları, Bitcoin fiyatının Kasım 2020’den bu yana en düşük seviyesinden sıçramasının ardından toparlanıyor. Bitcoin (BTC), hisse senedi piyasalarının açılmasıyla birlikte 21.500 doları aşarak 21.700 dolara ulaştı. En büyük kripto para biriminin aşması gereken bir sonraki kritik bölge 22.500 ve 24.000 dolar olacak.

Bitcoin (BTC)

Bugün Bitcoin için açığa satış imkanı tanıyan bir ETF piyasaya sürülüyor. Yatırımlar daha fazla düşüş beklentisi için bu ETF’yi satın alarak para kazanabilecek. Ancak Bitcoin buna meydan okuyor. ABD hisse senetleri işleme açılırken Bitcoin yatırımcılarının tutumu genel olarak “bekle ve gör” şeklindeydi. S&P 500 ve Nasdaq 100, açılışta yaklaşık %2,5 değer kazandı.

Popüler analist Bierre, dört saatlik grafikte 200 günlük hareketli ortalamayı (MA) izliyordu. Onun için günü kırmak, birkaç hafta boyunca görülmeyen bir güç işareti olurdu. Bu arada hisse senetleri konusunda Bloomberg’den gelen veriler, Bitcoin’in aslında özellikle Nasdaq 100 ile olan korelasyonunu hızla azalttığını gösterdi. BTC’nin bu korelasyonu kırması FED’in atacağı adımların sonuçlarını en azından kripto paralar için ortadan kaldıracak ve Bitcoin süreçte pozitif ayrışacaktır.

Bloomberg Intelligence baş emtia stratejisti Mike McGlone, 20 Haziran’da yaptığı paylaşımda piyasaların yakında toparlanabileceğini söyledi.

Shiba Inu (SHIB)

Piyasa değerine göre en büyük ikinci meme token bugün değerini %26’nın üzerinde artırdı. Öte yandan en büyük 100 Ethereum balinası ellerindeki SHIB varlıklarını büyütmeye devam ediyor. En büyük balinaların elindeki üçüncü en büyük kripto para Shiba Inu (SHIB) oldu.

Bitcoin’in bugüne pozitif devam etmesiyle birlikte 0,00001 doları aşan SHIB yeniden 4 sıfırlı seviyelerine döndü. Birçok altcoin bugün %20’yi aşan kazançlarıyla yatırımcılarının ve özellikle dipleri satın alanlarının yüzünü güldürdü.

Piyasadaki yüksek volatilite riski sebebiyle iflas riskiyle karşı karşıya kalan BlockFi, FTX borsasından 250 milyon dolarlık kredi alarak likidite risklerinden arındığını açıkladı. Genel görünüm pozitif ve Bitcoin’in 24.000 dolar testini başlatmasıyla altcoinlerde daha ciddi kazançlar görebiliriz.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Mike McGlone: BTC’de 20.000 Dolar Yeni 5.000 Dolar Olabilir!

Sonraki Haber

Shiba Fiyatı: SHIB’de Yükseliş Sonrasında Son Durum

İlgili Haberler