Kripto Para Yatırımlarında Son Durum: Bitcoin Liderliğini Sürdürüyor

Bitcoin Haber

Geçtiğimiz hafta kripto para yatırım ürünlerinde çıkışlar yaşanırken, bu çıkışların %85’i Bitcoin‘de gerçekleşti. XRP, Solana ve Cardano gibi kripto paralar ise düzeltmelerin ortasında yatırımcılardan gelen girişlere tanıklık etti. ABD’den gelen yatırımcıların olumsuz havayı sürdürdüğü belirtildi.

CoinShares’in 18 Eylül tarihli verilerine göre, geçen hafta kripto paralarda 54 milyon dolarlık büyük bir çıkış yaşanırken, Bitcoin bu çıkışların %85’ini oluşturan 45 milyon dolara ulaştı. Bitcoin’in popülerliği, ABD SEC’in Bitcoin ETF’si kararını ertelemesi sonucunda devam ediyor.

Ethereum yatırımlarında ise talebe rağmen 4,8 milyon dolarlık çıkış yaşandı. BNB ve Polygon gibi diğer altcoinlerde de çıkışlar gözlendi. Ancak Solana, Cardano ve XRP’de girişler devam etti ve bu paraların fiyatlarında bir hafta içinde %11, %5 ve %7’lik bir artış yaşandı.

Bitcoin’in fiyatı son 24 saatte %2 arttı ve 27.200 dolardan işlem görmeye devam ediyor. Bitcoin’in haftayı yüksek bir seviyede tamamlaması, yatırımcıların ilgisini çekmeye devam ediyor. Ethereum fiyatı ise son 24 saatte %2 artarak 1663 dolara çıktı.

ABD’nin sıkı düzenlemeleri ve kripto paralara karşı duruşu, yatırımcıları etkiliyor. Bu durum, yatırımcı korumasının aksine kripto yatırımcılarına zarar vermeye devam ediyor. Yatırımcıların hareketlerinin bu baskıdan etkilendiği görülüyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Telegram’ın Kripto Parası TON Coin Neden Yükseliyor ve Fiyat Tahmini

Sonraki Haber

Bitcoin’in Geçmişi ve Geleceği: 2017 ve 2023 Grafik Karşılaştırması

İlgili Haberler