Binance Coin Rekora Doymuyor: BNB Yakım Haberi Yeni Rekoru da Beraberinde Getirdi

İlayda Peker

2021 yılının şimdiye kadar kripto para birimleri için oldukça iyi geçtiğini ifade edebiliriz. Ancak bazı kripto para birimleri bir kaç günlük nefes almalarının dışında yükseliş grafiklerini hiç durdurmadı ve rekor üzerine rekor kırdı. Bunlar biri de Binance coin (BNB)

Binance Coin Rekora Doymuyor

Şu anda işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası konumunda yer alan Binance’in kripto para birimi olan BNB, 2021 yılında deyim yerindeyse tarih yazdı. 2021 yılının başında fiyatı 38 dolar bandında işlem gören Binance Coin bugün 638 dolar ile kendisine yeni bir rekor seviye belirledi.

Bu yükselişi ile birlikte piyasa değerini de arttıran BNB şu anda yaklaşık olarak 87,8 milyar dolarlık piyasa değeri ile en büyük üçüncü kripto para konumunda yer alıyor. BNB’nin hemen üzerinde 249,2 milyar dolarlık değeri ile Ethereum (ETH) bulunurken hemen altında da 61,6 milyar dolarlık piyasa değeri ile Ripple (XRP) bulunuyor.

Binance Coin Yakımı

Binance’in son yükseliş ivmesi, Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun Twitter üzerinden yakın zamanda bir BNB yakımı gerçekleşeceğini açıklaması ile hemen hemen aynı zaman da başladı.

BNB yakımı, 10 Nisan’da yayınlanan bir blog gönderisinde de şu şekilde açıklandı:

BNB Yakma Planı sayesinde Binance, BNB arzındaki artıştan kaynaklanan BNB cinsinden mal ve hizmetlerin gelecekteki enflasyonunu önlüyor. Yaklaşan BNB yakımları dolaşımdaki arzı azaltır, böylece BNB’nin arzı da azalır.”

Binance yaptığı açıklamalarda, talebin artması ve arzın sınırlı kalması halinde katma değeri olan kıt varlıkların zamanla fiyatının arttığını belirtti. BNB’nin geniş kullanım senaryoları, arz kısıtlamaları ve kitlesel topluluk desteği bulunduğunu ifade eden borsa BNB fiyatının da buna bağlı olarak artacağını dile getirdi.Total
2
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Popüler Analist Açıkladı: Bu NFT Projesi Çok Küçümseniyor!

Sonraki Haber

Hindistan: “Kriptolara Karşı Açık Fikirliyiz”

İlgili Haberler