Kripto Para Uzmanı: Bitcoin Fiyatı 28.000 Doların Üzerine Çıkabilir, Solana İçin Büyük Ralliye Başlayabilir!

Bitcoin Haber

Son iki yıl, kripto paralarla yeni tanışanlar için zorlu geçti. Fiyatların düştüğü ve yeni tarihi diplerin görüldüğü bu dönemde, özellikle altcoinlerde büyük düşüşler yaşandı. Ancak bazı uzmanlar, geleceğe dair umutlu. Altcoin Sherpa takma adıyla tanınan kripto para yorumcusu, son piyasa değerlendirmesinde Bitcoin fiyatının 28.000 dolar ve ötesine geçebileceğini belirtti. Bu değerlendirme, tüketici fiyat endeksi raporundaki enflasyon artışı ve FTX’in iflası sonucu kripto varlıklarını satmasına izin veren mahkeme kararı göz önünde bulundurularak yapıldı.

Sherpa, piyasanın güçlü kaldığını ve kötü haberleri absorbe etme biçiminin, Bitcoin’in 28.000 doların üzerine çıkabileceği anlamına geldiğini ifade etti. Analist, piyasanın haberlere verdiği tepkinin, kısa vadede nereye gideceğimizin iyi bir yansıması olduğunu söyledi. Sherpa, piyasanın güncel durumunu 2020 yılıyla karşılaştırıyor ve benzerlikler gösteriyor.

Ayrıca Sherpa, kısa vadede Solana (SOL) Coin için düşüş öngörse de, 20 dolar altında yapılan alımların kazanç getirebileceğini savunuyor. Ancak Solana’nın başarısının kolay olmayacağını, çünkü onlarca yeni rakibi ve kurumsal yatırımcıları tarafından terk edilmiş olduğunu belirtiyor. Analist, FTX kaynaklı bir düşüşle Solana’nın fiyatının 14 dolar bölgesine kadar inebileceğini öngörüyor.

Ancak yatırımcıların, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve risk taşıdığının farkında olmaları ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmeleri gerekiyor. Bu bilgilerin yatırım tavsiyesi olmadığına dikkat çekiliyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Shiba Coin Fiyat Analizi: Beklentiler ve Riskler

Sonraki Haber

SEC’nin Binance Soruşturması Yeni Gelişmelerle Devam Ediyor

İlgili Haberler