Kripto Para Uzmanı: Bitcoin Büyük Bir Düşüşün Eşiğinde

Bitcoin Haber

Kripto para uzmanı Nicholas Merten, Bitcoin‘in gelecekteki gidişatına ilişkin görüşlerini paylaştı. Merten, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin büyük bir düşüşün eşiğinde olduğunu ve genel piyasa değerinde 440 milyar dolarlık potansiyel bir düşüş olabileceğini öne sürdü. Merten, Bitcoin’in mevcut seviyeden %43’ün üzerinde bir geri çekilme yaşayarak 15.000 ila 16.000 dolar aralığında istikrar kazanmasını bekliyor.

Merten, karamsar öngörüsünü Fed’in devam eden şahin tavrı nedeniyle likiditenin daha da daralması üzerine kuruyor. Bu durumun, hisse senetleri üzerinde de olumsuz etki yarattığını belirtiyor. Merten’a göre, Bitcoin büyük ölçüde yatay işlem görüyor ve BTC fiyatı, Federal Rezerv’in Eylül toplantısındaki şahin mesajının ardından geçen hafta %4,0 düştü.

Piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi Bitcoin, Pazartesi günü son 24 saatte %2,1 düşüşle 26.044 dolar civarından işlem görüyor. İkinci en değerli kripto para olan Ethereum ise yüzde 1,6’lık bir düşüş yaşayarak 1.600 dolar seviyesinin altında kaldı. Ancak bazı analistler, BTC fiyatının yakın gelecekte yeni bir boğa piyasasına gireceğini öngörüyor.

Kıdemli kripto para analisti Rekt Capital, BTC’nin mevcut durgunluğunun gelecek yıl Bitcoin halvingi öncesinde bir satın alma fırsatı olduğuna inanıyor. Diğer analistler ise umutlarını ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) 2023’te spot bir Bitcoin borsa yatırım fonuna (ETF) yeşil ışık olmasına bağlıyor.

Hedge fonu Morgan Creek Capital Management’ın yatırım sorumlusu ve genel müdürü Mark Yusko, ETF’nin yılsonunda onaylanacağına inanıyor. Yusko, ETF’nin onaylanmasının BTC için satın alma baskısını önemli ölçüde artıracağını belirtiyor. Yusko, bu durumun çok büyük bir sermaye akışının önünü açacağını ve fiyatı hareketlendireceğini ifade ediyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin Fiyat Tahminleri: Önemli Kripto Analistlerinden Güncel Beklentiler

Sonraki Haber

“Worldcoin’in Şili’de Büyük Başarıya Ulaşması ve Küresel Büyüme”

İlgili Haberler