Daha Fazla Kurumsal Yatırımcı Kripto Ekosistemine Girmeye Hazır

İlayda Peker

Dijital varlık yöneticisi Grayscale Investments’in yeni CEO’su Michael Sonnenshein, Cuma günü yaptığı açıklamada, daha geniş bir kurumsal yatırımcının artık kripto para birimine ilgi duyduğunu söyledi.

Kriptolar Büyümeye Devam Ediyor

2020 yılında kripto para birimlerine olan kurumsal ilgi gözle görülür bir şekilde arttı.  Grayscale Investments’in yeni CEO’su Michael Sonnenshein da yaptığı son açıklamalarda buna değindi ve daha fazla kurumsal oyuncunun kripto para ekosistemine adım atmaya hazır olduğunu dile getirdi.

Sonnenshein, Bloomberg’e verdiği demeçte, “Katılımı sadece uzun süredir katılım gördüğümüz hedge fon segmentinden değil, son zamanlarda diğer kurumlardan, emekli maaşlarından ve bağışlardan da görmeye başladık” sözlerini kullandı.

Ünlü CEO konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda miktarların da her geçen gün arttığını dile getirdi.

Bunların yanında uzman isimler her fırsatta 2017 yılında bireysel yatırımcılar tarafından yönetilen ralliden farklı olarak günümüzde yaşanan rallinin kurumsal yatırımcılar tarafından yönetildiğini de dile getiriyor.

Grayscale ve Kriptolar

Grayscale Investments yatırımcılara, temel varlıkları doğrudan tutmaya gerek kalmadan kripto varlık sınıfına yatırım yapmalarını sağlayan bir dizi kripto para birimi trust ürünü sunuyor.

Perşembe günü paylaşılan bir Twitter gönderisine göre, firmanın şu anda yönetimi altında 27.5 milyar dolarlık varlıklar bulunuyor.

Öte yandan yine bugün Grayscale, Digital Large Cap Fund’daki yönetim ücretini %3.0’dan %2.5’e düşürdüğünü açıkladı.

Ayrıca New York merkezli, SEC tarafından düzenlenen firma, CoinDesk’in ana şirketi olan Digital Currency Group’a ait olarka karşımıza çıkıyor.


Total
6
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

BTC Fiyatı Dur Durak Bilmiyor: Bitcoin Büyük Firmaları Tek Tek Geride Bırakıyor

Sonraki Haber

Ripple Yorumları: XRP/USD Teknik Analizi 08/01/2020

İlgili Haberler