Kripto Para Platformu Galxe Hacklendi: GAL Token Fiyatı Düştü

Bitcoin Haber

Kripto para piyasalarında hack vakaları yatırımcıları endişelendiriyor. Son olarak Galxe internet sitesi hacklendi ve kullanıcılar cüzdanlarını siteye bağladıktan sonra bakiyelerinin boşaltıldığını raporladılar. Galxe, web sitesinin kapalı olduğunu ve sorunun çözümlenmeye çalışıldığını açıkladı. Bu durum, GAL Token fiyatının hızla düşmesine sebep oldu.

Kullanıcıların, Galxe için vermiş oldukları yetkileri cüzdanlarından kaldırmaları ve cüzdanlarını bugün siteye bağladılarsa, varlıklarını güvenli adreslere taşımaları öneriliyor. Bir kullanıcı, sitedeki durumu “Web sitesine girdiğinizde cüzdanınızı bağlamanız ve hak talebinde bulunmanız istenecek ve ardından para kaybolacaktır.” şeklinde tarif etti.

GAL Token fiyatı 1,2 dolar seviyesinden 1,13 dolara kadar düştü. Saldırının boyutu ve ne kadar kullanıcının etkilendiği henüz net değil. Saldırganların, internet sitesinin bağlı olduğu sunucuya sızarak siteye zararlı kod eklediği ve ekibin bu durumu kullanıcı şikayetleriyle fark ettiği düşünülüyor.

Kripto para piyasalarındaki bu tür saldırıların, siber saldırganların kripto para platformlarını hedef alarak kolay kazanç elde etmeye çalıştığına işaret ettiği belirtiliyor. Bu tür saldırılar, kripto mikserleri aracılığıyla tespit edilmesi zorlaşıyor.

Kripto para yatırımcılarının, güvendikleri platformlarda işlem yapmaları ve cüzdan bağlantılarını düzenli olarak kontrol etmeleri önem taşıyor. Galxe gibi hacklenen platformların, kullanıcılarına yaşattığı maddi ve manevi zararlar, kripto para piyasalarındaki güvenlik endişelerini artırıyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Kripto Para Analisti DonAlt: Chainlink 2 Kat Yükselebilir

Sonraki Haber

Kripto Para Piyasalarında LINK Coin Beklentileri

İlgili Haberler