“Kripto Para Piyasasındaki Düşüş, DeFi Ekosisteminin Toplam TVL Miktarını 37,29 Milyar Dolara Gerilet”

Bitcoin Haber

Son dönemlerde kripto para piyasasında yaşanan güçlü düşüş, merkeziyetsiz finans (DeFi) ekosisteminin de kan kaybetmesine neden oldu. DeFi ekosisteminin toplam TVL miktarı büyük ölçekli düşüşler yaşayarak 37,29 milyar dolar seviyelerine geriledi. Bitcoin‘in değer kayıplarına hız kazandırması ve kripto para piyasasındaki çoğu altcoinin yüksek oranlarda değer kaybetmesi, DeFi ekosisteminin kan kaybını daha da derinleştirdi.

DeFi protokollerinin yerel kripto para birimlerinde büyük ölçekli düşüşler yaşandı. Protokollerde kilitli toplam değerde de önemli düşüşler görüldü. 2021 yılının sonlarında 180 milyar dolar seviyelerine yaklaşan DeFi ekosisteminin toplam TVL miktarı, son düşüşlerin ardından 37,29 milyar dolara geriledi.

Bu düşüşte Mayıs 2022’de meydana gelen Terra krizi kilit rol oynadı. Buna rağmen toplam TVL’nin ortalama olarak %57’sini temsil eden Ethereum, pazar payındaki liderliğini korumaya devam etti.

Son aylarda TVL miktarına göre yapılan sıralamada önemli değişiklikler yaşandı. Ethereum’un ardından listenin ikinci ve üçüncü sırasında sırasıyla TRON ve Binance Smart Chain (BSC) yer aldı.

Sonuç olarak, kripto para piyasasındaki düşüş, DeFi ekosisteminin de önemli ölçüde kan kaybetmesine neden oldu ve bu durumun etkileri, sektördeki birçok altcoin ve DeFi protokollerinde gözlemlendi.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Popüler Olduğu İddia Edilen Üç Coin: Dogecoin (DOGE), XRP, Everlodge (ELDG) 

Sonraki Haber

Solana’nın Piyasa Görünümü Alarm Veriyor: FTX Darbesi ve Düşüş Belirtileri

İlgili Haberler