Bitcoin’de Artış Sinyalleri: Kriptolardaki Yükselişin Devamı Gelecek Mi?

İlayda Peker

Lider kripto para birimi Bitcoin’in yükselişe geçmesi ile birlikte tüm piyasanın hamle yaptığı ifade edilebilir. Dolayısıyla kripto para birimlerinde son iki gündür yukarı yönlü fiyat hareketleri görülüyor. Peki, artış sürekliliği sağlanabilecek mi?

Bitcoin ve Altcoin’lerde Son Durum

Piyasanın ilk kripto para birimi olan Bitcoin yazının yayına hazırlandığı sırada 49.300 dolar üzerinde işlem görüyor. Son zamanlarda 49.000 dolar seviyesi direnç olarak işlem görüyordu. Bu sebeple direncin kırılmış olması yeni bir yükseliş sinyali olarak değerlendiriliyor.

Bitcoin’in yanı sıra altcoin’lerde de yönün yukarı dönmüş olması, yatırımcıların çini biraz rahatlattı. Ancak yaşanan son düşüşler göz önüne alındığında kripto para birimlerinin kayıpları geri alabilmesi için hala önünde uzun bir yolu olduğu görülüyor.

Piyasa hacmi bakımından en büyük altcoin olan Ethereum 4.000 dolarlık önemli seviye üzerinde işlem görürken, Binance Coin (BNB) 535 dolar, Solana (SOL) 186 dolar, XRP 0,95 dolar ve Cardano (ADA) 1,30 dolardan işlem görüyor.

Yükselişin Devamı Gelecek Mi?

Analistlere göre Bitcoin’de bir artış ivmesinin onaylanabilmesi için 50.000 dolar ve 53.000 dolarlık iki önemli direncin kırılması gerekiyor. 53.000 dolar ve üzerinde oluşacak konsolidasyon ise altcoin’lerin de beklenen yükselişleri başlatmasını sağlayabilir.

Ancak eğer BTC fiyatı 49.000 dolar üzerinde kalamaz ve yeniden 48.000 dolar altına sarkarsa bir kez daha 42.000 doların test edilebileceği düşünülüyor. Dolayısıyla şu anda hala piyasada bir belirsizlik olduğu düşünülüyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Bitcoin (BTC) En Fazla Kaç Dolar Olabilir? Ünlü CEO Hedefini Açıkladı!

Sonraki Haber

Önde Gelen Kripto Para Borsası, Shiba Inu’yu Listelediğini Duyurdu

İlgili Haberler