Borsaların Stablecoin Rekabeti Devam Ediyor: Binance İlk Sırada

İlayda Peker

Ortaya çıkan son verilere göre, 24 Mart itibari ile kripto para borsası Binance’in sahip olduğu ERC-20 tabanlı stablecoin’lerin değeri 1 milyar doları geçti. Binance bu rakamla zaten ikinci sırada olan Huobi ile arasını daha da açmış oluyor.

Binance ve Stablecoin Piyasası

Nansen’in küresel stablecoin borsa denge endeksine göre Binance toplam stablecoin piyasasının 1,007,585,549 dolarlık kısmını elinde bulunduruyor. Nansen yaptığı açıklamalarda 105,583,132 dolarlık stablecoin’in yalnızca geçtiğimiz yedi gün içinde borsaya dahil olduğunu ortaya koyuyor.

Bununla beraber Huobi’nin elinde bulundurduğu stablecoin’lerin değerinin ise  694.327.505 dolar olduğu belirtiliyor. Yapılan açıklamalara göre Huobi’nin Binance ile aynı yedi günde yaşadığı büyümenin ise 165.823.720 dolar değerinde olduğu ifade ediliyor.

Rakamlardan da belli olduğu üzere bu iki kripto para borsası stablecoin dengesi konusunda piyasa lider borsalar olarak karşımıza çıkıyor. Huobi’nin ardından üçüncü sırada 58.997.388 dolar ile Bitfinex ve 50.927.291 dolar ile Bittrex geliyor.

Binance Dollar (BUSD)

Cointelegprah’a göre 10 Mart tarihli bir raporda, Binance’in stablecoin birimi olan Binance Dollar’ın piyasa değeri 100 milyon doları aştı. Dolayısıyla Binance’in stablecoin piyasasında bu rakam da bulunuyor.

Binance’in CEO’su Changpeng Zhao o dönemde yaptığı açıklamalarda, “Stable dijital varlıkların gücüyle daha fazla fayda görmek ve NYDFS onaylı USD tabanlı stablecoin olan BUSD ile kullanıcılarımıza hizmet etmek için sabırsızlanıyoruz.” ifadelerini kullanmıştı.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Kaldıraçlı Bitcoin Borsası Nasıl Kullanılır?

Sonraki Haber

Binance DEX Nasıl Kullanılır?

İlgili Haberler