Kripto Para Piyasasında Düşüş Devam Ediyor: Bitcoin ve Altcoinler Değer Kaybediyor

Bitcoin Haber

Kripto para piyasası, Salı günü yaşanan yükselişin ardından yeniden düşüşe geçti ve lider kripto para birimi Bitcoin 26.000 dolar seviyelerine geriledi. Altcoinler de son günlerde yüksek oranlarda değer kaybetti. Bitcoin, Salı günü 28.000 dolar seviyelerini aştı fakat sonrasında 25.800 dolar seviyelerine geriledi. Bu düşüş ile birlikte kripto endüstrisinin toplam piyasa değeri de 1,05 trilyon dolar seviyelerine geri çekildi.

Kripto para piyasasındaki düşüş devam ederken, KuCoin Token (KCS), Stacks (STX) ve Optimism (OP) gibi kripto para birimleri son 24 saatte %10’lara yaklaşan değer kayıpları kaydetti. Kripto analiz platformu Glassnode, kripto para borsalarında artan kripto varlık girişine dikkat çekti.

Glassnode, on-chain veri analizi yaparak, kripto para borsalarında yüksek miktarlarda kripto varlık girişleri kaydedildiğini bildirdi. En büyük kripto para borsası Binance’e son günlerde yüksek miktarlarda Bitcoin aktarıldığı belirtildi.

Analizler, borsalara yapılan bu yoğun kripto varlık girişinin, Bitcoin’de potansiyel olarak yeni bir satış baskısı oluşturabileceğini öne sürüyor. Bu durum da mevcut düşüş trendinin devam edeceğini gösteriyor.

Yatırımcıların, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolayısıyla risk taşıdığının farkında olması ve kendi araştırmaları doğrultusunda işlem yapmaları gerektiği uyarısında bulunuldu.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Kripto Yatırımcılarını Tehdit Eden Yeni Kötü Amaçlı Yazılım: Infamous Chisel

Sonraki Haber

AVAX Coin Fiyatı ve Yatırımcı Hissiyatı: Bir Analiz

İlgili Haberler