Blockchain ve Kripto Paralara Olan İlgi Artıyor

İlayda Peker

Kripto paralar hakkında bilgi sahibi olan Amerikalıların Blockchain teknolojisi ve kriptolara olan ilgilerinin arttığı ortaya çıktı. Küresel peer-to-peer Bitcoin piyasası Paxful tarafından yürütülen bir araştırmaya göre, giderek daha kusurlu ve riskli hale gelen geleneksel finansal sisteme karşı Amerikalıların dijital varlıkları bir alternatif olarak göre oranlarında artışlar yaşanıyor.

Yeni Çalışma

23 Nisan’da yayınlanan çalışma, bir varlık olarak kripto para birimlerinin olgunlaştığını ve katılımcıların %50’sinin geleneksel finansal sistemde yaşanan tetikleyici bir olayın alternatif olarak insanların odaklarını Bitcoin‘e (BTC) kaydırmasına yardımcı olacağına inanıyor.

Öte yandan ankete göre Bitcoin için en yaygın kullanım durumları arasında gerçek hayat ödemeleri (% 69,2) ve enflasyon ve yolsuzlukla mücadele (% 50,4) bulunuyor.

Cointelegraph ile konuşan Paxful’un baş operasyon sorumlusu ve kurucu ortağı Artur Scahabck konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullandı:

Katılımcıların birçoğunun ana akım benimsenmesinin önümüzdeki 6 ile 10 yıl içinde olacağına inandığını görmek ilginçti. Aksine aynı süre içinde diğer katılımcılar da kripto balonunun patlayacağına inanıyorlar. İlk senaryo için umutluyum. Bu yüzden bence bir endüstri olarak, ana akımın benimsenmesini hızlandıracak gerçek hayattaki kullanım vakaları için kullanılacak daha fazla ürün yaratmaya çalışmalıyız.

Bunların yanında küresel COVID-19 salgınının ortasında Paxful, hem kripto para biriminin hem de geleneksel finans sisteminin test edildiğine inanıyor. Bu da kısmen BTC fiyatının neden güvenli bir liman varlığı olarak yükseldiğini açıklıyor.

Scahabck da aynı şekilde kripto hakkında daha önce olduğundan daha fazla farkındalık olduğunu vurguluyor ve “İlk başladığımızda hiç kimsenin Bitcoin hakkında bir şey bilmediğini ya da Bitcoin kelimesini hatırlayamadığını hatırlıyorum. Ancak bu yıl ve son olarak yapılan anket sonuçları, daha fazla insanın kriptoyu duyduğunu ve şimdi para veya teknoloji gibi farklı kavramlarla ilişkilendirdiğini gösterdi. Orada hala uzun bir yolumuz var. Ancak ana akımın benimsenmesine yardımcı olan daha fazla ürün görmek için sabırsızlanıyorum.” ifadelerini kullanıyor.

Benimsenmenin Geleceği

Rapora göre, katılımcıların benimsemeyi artırmaya yardımcı olacağına inandıkları ana faktörler arasında mobil madencilik, altcoin’lerin dirilişi, kurumsal yatırım ve Blockchain teknolojisinin kurumsal kullanımı bulunuyor.

Öte yandan Paxful COO’su gelecekteki zorlukları şu şekilde yorumladı:

Hala kripto para biriminin ne olduğu hakkında zorluk yaşıyoruz. Daha fazla insanın bunu duyduğunu biliyoruz, ancak bunun oyun ve çok seviyeli dolandırıcılık gibi yanlış nedenlerden dolayı düşünüyorum. Bunlar yüzünden hala ana akım kitlenin korkusu var. Bir endüstri olarak, bu bizim en büyük sorunumuz.

Kaynak: CointelegraphTotal
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Bitcoin’de Fiyat 7.700 Doları Aştı, Hedef 8.000 Mi?

Sonraki Haber

Roger Ver Neden Bitcoin’den Vazgeçtiğini Açıkladı

İlgili Haberler