Kripto Para Piyasasında Büyük Gün: Bitcoin ve Kripto Paraların Geleceği Ne Olacak?

Bitcoin Haber

Kripto para piyasalarında büyük bir gerilim yaşanıyor. Özellikle Bitcoin‘in fiyatını yakından ilgilendiren bir mahkemede, SEC ve Grayscale arasındaki hukuki çarpışma merakla bekleniyor. Bitcoin, son saatlerde 26.800 dolar seviyelerinde işlem görüyor ve analistler durum hakkında farklı görüşler ileri sürüyor.

Bitcoin fiyatının dar bir alanda hareket ettiği gösteriliyor. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Bitcoin spot borsa yatırım fonuna (ETF) izin vermeyi reddetmesi üzerine bir mahkeme kararını temyiz edip etmemeyi seçmesi bekleniyor. Kripto para piyasası analistleri bu durumu yakından takip ediyor.

Ünlü analist Micheal van de Poppe, bir dizi makro veri baskısının ardından bugünün Grayscale kararına ilişkin SEC temyizi ile önemli bir gün olduğunu belirtiyor. Poppe’ye göre, eğer hiçbir şey değişmezse, önümüzdeki haftalarda Bitcoin’in yukarı yönlü bir hareket gösterebileceğini düşünüyor.

Grayscale’in hukuki savaş başlattığı yatırım fonu Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) performansında yükseliş devam ediyor. Grayscale, GBTC’nin bir spot ETF olarak müşterilere sunulacağını ve bu durumun firmanın gelirini artıracağını belirtiyor.

Son olarak, GBTC’nin iskontosu Bitcoin fiyatına göre -%16,44’e ulaştı. Bu durum, kripto para piyasalarında önemli bir gelişme olarak değerlendiriliyor. Kripto para piyasalarında yaşanan bu gelişmeler, Bitcoin ve diğer kripto paraların geleceğini yakından ilgilendiriyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

“Stablecoin Şirketi Tether, Baş Teknoloji Sorumlusu Paolo Ardoino’yu CEO olarak Atadı”

Sonraki Haber

ADA Coin’de Üçlü Dip Formasyonu: Yükselişin Sinyalleri Mi?

İlgili Haberler