Bitcoin (BTC) Yükselişi Ripple’a (XRP) da Rekor Getirecek Mi?

Bitcoin (BTC) Yükselişi Ripple’a (XRP) da Rekor Getirecek Mi?

Bitcoin (BTC) fiyatı dün yeniden 19.000 doların üzerine yükseldi. Böylece altcoin fiyatlarında da yükselişler görülmeye başladı. Altcoin’ler içinde ise en dikkat çekenlerden biri Ripple (XRP) oldu.

XRP son zamanlarda sergilediği fiyat hareketi ile yatırımcıların ilgisini çekmişti. Her ne kadar son zamanlarda yaşanan geri eçkilmelerden nasibini almış olsa da piyasa hacmi bakımından en büyük üçüncü kripto para birimi yaklaşık olarak 3 haftadır iyi performans sergiliyor.

Bitcoin ve Altcoin’ler

Lider kripto para birimi geçtiğimiz hafta 16.194 dolar seviyesine geriledikten ve bir düzeltme yaptıktan sonra yine yükselişe geçti. Bitcoin’in dün bazı borsalarda rekorunu kırmasının üzerine piyasada yeni bir heyecan başladı. BTC Binance’te 19.881 dolara yükseldi ve Binance rekorunu kırmış oldu.

Bunun üzerine Ethereum ve Ripple gibi kripto para birimlerinde de artışlar başladı. Altcoin’lerin kendi rekorlarını kırmak için henüz yolları var ama son zamanlarda sergiledikleri performansların göz kamaştırdığını rahatlıkla ifade edebiliriz. Analistler BTC rallisinin devam etmesi halinde altcoin’lerin de ralliye devam edeceğini düşünüyor.

XRP Fiyatı

İki hafta önce yaşanan büyük yükselişler sonrasında geçtiğimiz hafta XRP de piyasadaki genel düşüşten nasibini aldı. Ancak eski düşük seviyelerine gerilememesi ve konsolide olduğu seviyeler analistlerin XRP’de daha yüksek fiyatları hedeflemesini sağladı. Ayrıca yapılan açıklamalara göre Ripple, önemli direnç seviyelerinin üzerinde kalmayı da başardı ve bu da bir artış sinyali olarak nitelendirilebilir.

Piyasanın popüler analistlerinden  Cold Blooded Shiller bu konuyla ilgili yaptığı açıklama aşağıdaki tabloyu paylaştı ve XRP fiyatının mevcut aralığın çok üzerine çıkana kadar herhangi bir büyük dirençle karşılaşma olasılığının çok düşük olduğunu dile getirdi.

Önemli Etken: Bitcoin

Hemen hemen tüm analistlerin düşüncesine göre XRP’nin performansı bir şekilde Bitcoin’in fiyat performansına dayanıyor. Analistler şu anda BTC 20.000 doları geçemediği için karışık hissiyatlara sahip gibi görünüyor. Ancak büyük çoğunluk hala temellerin güçlü olduğuna inanıyor.

Öte yandan bir on-chain analist ve teknik analist olan Willy Woo da dahil olmak üzere analistler, içinde bulunduğumuz haftanın yatırım yapmak için harika bir zaman olduğunu ve 2021 yılında fiyatların çok daha fazla artacağını düşünüyor.

Bunlara ek olarak kurumsal satın alma baskısı sayesinde hem Bitcoin fiyatında hem de XRP gibi altcoin’lerin fiyatlarında ciddi artışlar yaşanacağı düşünülüyor.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.