Kripto Para Piyasasında Belirsizlik Uyarısı: Yatırımcıları Bekleyişe İtti

Bitcoin Haber

Avrupa’nın en büyük varlık yönetim şirketi CoinShares’ın baş strateji sorumlusu Meltem Demirors, yatırımcıları belirsizlik konusunda uyardı. Kripto para piyasasında yüksek düzeyde belirsizlik olduğunu belirten Demirors, bu durumun yatırımcıları piyasadan uzaklaştırdığını ifade etti.

Demirors, kripto para tabanlı yatırım ürünlerine para akışları olduğunu ve Bitcoin‘de BlackRock’ın spot Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) başvurusuyla bir patlama yaşandığını aktardı. Ancak geçen ay 300 milyon dolarlık çıkış olduğunu ve halka açık kripto para tabanlı yatırım ürünlerinde işlem hacminin yüzde 70 azaldığını belirtti.

Belirsizlik durumunun yatırımcıları beklemeye ittiğini belirten Demirors, bu durumun bir ‘kayıtsızlık yazı’na dönüştüğünü ifade etti. Demirors, belirsizliğin çözümü için Amerikan Demokratlar ve Cumhuriyetçiler arasında bir fikir birliği olması gerektiğini belirtti.

CoinShares baş strateji sorumlusu, ABD’li yasa koyucuların kripto para endüstrisine düzenleyici netlik sunması gerektiğini vurguladı. Demirors, bu konuda hem Demokratlar hem de Cumhuriyetçiler arasında bir fikir birliği olduğunu ve durumun sadece bu fikir birliği ile değişebileceğini belirtti.

Son olarak Demirors, kripto para konularıyla uyumlu düzenlemelere ihtiyaç olduğunu ve bu düzenlemelerin ABD Kongresi’nden gelmesi gerektiğini belirtti. Demirors, düzenleyici kurumların aynı fikirde olmayacağını ve bu durumun çözülmesi için herkesin bir araya gelmesi gerektiğini ifade etti.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin 27 Bin Dolar Eşiğinde: Kritik Destek ve Direnç Noktaları

Sonraki Haber

Shiba Inu Topluluğu, Dolaşımdaki Arzı Azaltmak İçin 111 Milyon SHIB Yakıyor

İlgili Haberler