Kripto Para Piyasası ve Ethereum (ETH) Hakkında Güncel Durum Analizi

Bitcoin Haber

Kripto para piyasası, hafta içerisinde yeniden düşüşe geçti. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 26.000 dolar seviyelerinin altına geriledi. Ethereum (ETH) ise hafta içerisinde 1700 dolar seviyelerini aştıktan sonra yeniden 1630 dolar seviyelerine geri çekildi.

Piyasada genel olarak düşüş eğilimi hakim oldu ve kripto para birimleri hafta boyunca yüksek oranlarda değer kaybetti. Kripto para ekosisteminin toplam piyasa değeri, hafta içerisinde kaydedilen son düşüşlerin ardından 1,04 trilyon dolar seviyelerine geri çekildi.

Piyasadaki volatilite de önemli ölçüde artış gösterdi. Coinglass verilerine göre, son 24 saatte yaklaşık 100 milyon dolar değerinde short ve long pozisyon tasfiye oldu. Salı günü 1700 dolar seviyelerini aşan ve kısa bir süreliğine de olsa 1740 dolar seviyelerine kadar yükselen Ethereum, yeniden kritik seviyelere geriledi.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonunun (SEC) Spot Bitcoin ETF başvurularına ilişkin kararı ertelemesi, kripto para piyasasında yeni bir düşüşe yol açtı. Kripto para piyasasındaki çoğu altcoin, son günlerde çeşitli oranlarda değer kaybetti. Bu süreçte piyasa değeri yüksek çoğu kripto para birimi değer kayıplarına hız kazandıran ETH de gün içerisinde yeniden yükselişe geçerek düşük oranlı değer artışları kaydetse de henüz 1640 dolar seviyelerini aşamadı.

Son olarak, Ethereum’un toplam piyasa değeri de hafta içinde kaydedilen değer kayıpları ile birlikte 200 milyar dolar seviyelerinin altına geriledi. Bu bilgiler, yatırım tavsiyesi olmayıp, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olunarak değerlendirilmelidir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin Fiyatı Neden Düşüyor? Uzmanlar Tahminlerini Paylaşıyor

Sonraki Haber

Kripto Analisti Altcoin Piyasasında 60 Milyar Dolarlık Düşüş Öngörüyor

İlgili Haberler