Piyasa Umutlu: Bitcoin’de (BTC) Yüksek Seviyeler Görülecek!

İlayda Peker

Bitcoin (BTC) yaşadığı bir düşüş trendinin ardından bugün artışa geçti. Benzer şekilde değerli metal Altın da geri çekilmenin ardından kendini toparlıyor gibi görünüyor. Bazı isimler ise hem Bitcoin’in hem Altın’ın güncel durumlar sebebiyle daha da artacağını düşünüyor.

Güncel Durumlar, Bitcoin ve Altın

10T Holdings, DTAP Capital, Gold Bullion Int ve diğer farklı birkaç firmaların kurucu ortağı olan Dan Tapiero, geçtiğimiz günlerde salgının getirdiği ekonomik koşullar sebebiyle Bitcoin ve Altın’ın artış hareketinin devam edeceğini ifade etmişti. Tapiero’nun son zamanlarda Altın ve Bitcoin fiyatlarına önemli ölçüde odaklandığı görülüyor.

Ünlü isim yaptığı son açıklamalarda, tiicari emlak krizi nedeniyle Federal Rezerv’in oranları düşük tutacağına dair yaptığı yorumlarda, tüm varlık sınıflarının salgın ile birlikte yeniden tanımlandığını ve emlak piyasasında yaşanacak %50’lik düşüşün büyük bir geri çekilmeye sebep olacağını dile getirdi. Tepiero’ya göre bu geri çekilme Bitcoin ve Altın’ın işine yarayabilir.

Bunların yanında Tapiero yaptığı bir önceki yorumlarda Bitcoin fiyatının 2 buçuk yıllık bir konsolidasyon sürecinden sonra mancınık etkisiyle büyük artışlar elde edeceğini de dile getirmişti.

Artış Beklentileri

Bitcoin’de büyük fiyat artışlarının görüleceğini düşünen tek isim Dan Tapiero değil. Galaxy Digital CEO’su ve Goldman Sachs’ın eski ortağı Mike Novogratz, geçtiğimiz günlerde Federal Rezerv’in likidite enjeksiyonlarının Bitcoin ve Altın’ı yükselişe geçireceğini ifade etmişti.

Öte yandan Real Vision’ın CEO’su Raoul Pal da artış beklentilerini destekleyen açıklamalar yaptı. Pal yaptığı açıklamalarda, özellikle teknik ve temel göstergeler ışığında Bitcoin’in önümüzdeki iki yılda en iyi performans gösteren varlık olacağı yönünde görüşlerini dile getirdi.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Çin’in Dijital Yuan’ı Hangi Kurallara Göre Düzenlenecek?

Sonraki Haber

Ethereum 2.0 Öncesinde Son Bir “Kostümlü Prova” Olacak

İlgili Haberler