Kraken CEO’su: Elon Musk BTC Madenciliği Üzerine Daha Fazla Çalışmalı

İlayda Peker

Son zamanlarda Bitcoin’in enerji kullanımı konusu çok sık gündeme geliyor ve bunun bir nedeni de Elon Musk’ın açıklamaları oldu. Kraken CEO’su ise musk’ın Bitcoin madenciliği ile ilgili daha çok bilgi edinmesinin gerekli olduğunu düşünüyor.

Bitcoin Madenciliği ve Elon Musk

Kraken’in CEO’su Jesse Powell, kripto para biriminin aslında insanların inandığından çok daha çevreci olduğunu ve Elon Musk‘ın Bitcoin madenciliğini daha fazla araştırması gerektiğini dile getirdi.

Geçtiğimiz ay Musk, Tesla’nın çevresel endişeler sebebiyle artık Bitcoin ödemelerini kabul etmeyeceğini dile getirerek gündemde büyük ses getirmişti. Musk daha sonra da Bitcoin madenciliğinin enerji kullanımı ile ilgili çeşitli yorumlarda bulundu. Bunun üzerine konuda uzman birçok isim Musk’a düşüncesinin yanlış olduğunu dile getirse de Tesla CEO’Su pek etkilenmiş görünmüyor.

Bunlara ek olarak Musk son olarak Bitcoin madenciliğinin %50’si temiz enerjiye geçtiğinde Tesla’nın yeniden BTC kabul edebileceğini dile getirdi.

Madencilik Düşünülenden Daha Çevreci

Öte yandan Jesse Powell, lider kripto para biriminin aslında insanların düşündüğünden çok daha çevreci olduğuna inananlar arasında yer alıyor. Bloomberg’e konuşan Kraken CEO’su, lider kripto para biriminin yenilenebilir enerji kullanımı açısından çok şey yaptığı için Elon Musk’ın BTC madenciliği üzerinde daha fazla çalışması gerektiğini belirtti.

Powell konuyla ilgili açıklamalarında, “Bence daha temiz alternatifler olabilir. Ancak Bitcoin’in insanların düşündüğünden çok daha çevreci olduğunu düşünüyorum. Yenilenebilir enerji sektörüne çok şey kattığını düşünüyorum. Elon bunu ne kadar süredir çalışıyor bilmiyorum ama bence bu konu üzerinde daha çok çalışması gerekiyor.” sözlerini kullandı.

Tüm bunlara ek olarak Powell, 2021 yılında yaşanan boğa piyasası sonrasında kripto para piyasasının nispeten soğuduğunu dile getirdi.Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Formula 1 Ekiplerinden McLaren Racing, NFT Platformu İçin Tezos İle Anlaştığını Duyurdu

Sonraki Haber

Popüler Yatırımcı Bu Altcoin Projesine Dikkat Çekiyor!

İlgili Haberler