Kripto Para Piyasası ve Bitcoin’deki Son Durum: Haftanın Öne Çıkan Kripto Paraları

Bitcoin Haber

Kripto para piyasası, hafta içinde yaşanan önemli gelişmelerle dalgalı bir süreç yaşadı. Lider kripto para birimi Bitcoin, Salı günü 28.000 dolar seviyesini aştı. Ancak hafta içinde yeniden düşüşe geçerek 25.400 dolar seviyelerine geriledi. Grayscale’in SEC davasını kazanması, kripto para piyasasında Salı günü güçlü bir yükselişe neden oldu. Ancak SEC’nin Spot Bitcoin ETF başvurularını ertelemesiyle birlikte, kripto para piyasasındaki birçok altcoin yeniden düşüşe geçti ve değer kaybı hızlandı.

Bitcoin, Salı günü 28.000 dolar seviyelerini aşmasının ardından, hafta sonuna hareketli başladı ve 25.800 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı. Ancak lider kripto para biriminin 26.000 dolar seviyelerinin altına gerilemesiyle birlikte, kripto para piyasasındaki birçok altcoin de çeşitli oranlarda değer kaybı yaşadı.

Son 24 saatlik zaman diliminde ortalama %0,8 değer kaybeden Ethereum, 1630 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı. Ayrıca %2’ye yakın bir değer kaybı yaşayan XRP, piyasa değeri en yüksek 10 kripto para birimi arasında, yüzdelik olarak günün en çok değer kaybeden kripto para birimi oldu.

Kripto para ekosisteminin toplam piyasa değeri, CoinMarketCap verilerine göre 1,04 trilyon dolar seviyelerine geriledi. Kripto para piyasasındaki volatilite de hafta sonunun başında artış gösterdi. Coinglass’ın güncel verilerine göre, kripto para piyasasında son 24 saatte yaklaşık 100 milyon dolar değerinde short ve long pozisyon tasfiye oldu.

Öte yandan, kripto para piyasasındaki düşüş eğilimi ve Bitcoin’deki değer kayıplarına rağmen, bazı kripto para birimleri yükselişlerine devam etti. Son 24 saatlik zaman diliminde çift haneli değer artışları kaydeden Toncoin (TON), CMC verilerine göre piyasa değeri en yüksek 100 kripto para birimi arasında, yüzdelik olarak günün en çok yükselen kripto para birimi oldu.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Kripto Para Piyasasında Düşüş Sürüyor: Bitcoin ve Altcoinlerde Son Durum

Sonraki Haber

Grayscale, 5 Milyar Dolarlık Ethereum Birikimi Yaptı

İlgili Haberler