Bitcoin (BTC) Fiyatı: 2017 Rallisinde Oluşan Gösterge Yeniden Sahnede

İlayda Peker

Ortaya çıkan son grafiklere göre lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) konsolidasyon sürecinden sonra bir sıçrama yapmaya hazırlanıyor olabilir. Glassnode CTO’su ve kurucu ortağı Rafael Schultze-Kraft tarafından yapılan açıklamalara göre, Bitcoin’in piyasa değerinin gerçek değere göre bir göstergesi olan MVRV göstergesi ışığında tarihsel bir geri dönüş noktasında olduğumu ifade etti.

Bitcoin Fiyatı

Schultze-Kraft’a göre, oranın 1.0 değerine yaklaşması, Bitcoin’in yakın zamanda bir artışa geçebileceğini gösteriyor. Bitcoin’in 2017 rallisi sırasında bahsi geçen gösterge 1.0 ile 1.1 aralığındaydı ve o dönemde BTC 1.000 dolardan 20.000 dolara kadar yükselmişti.

Bunların yanı sıra Bitcoin’in şu anda bir fiyat aralığında sıkıştığı göz önüne alındığında bu gösterge ile birlikte fiyat alanının genişleyebileceği şeklinde de yorumlanıyor.

Diğer Artış Göstergeleri

Real Vision CEO’su ve eski Goldman Sachs hedge fon satışları başkanı Raoul Pal geçtiğimiz günlerde BTC fiyatı ile ilgili yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullandı:

Çoğu insan son açıklamaları anlamıyor, ancak basitçe ifade edilirse, Powell deflasyon için SIFIR tolerans olduğunu gösterdi, bu yüzden onu durdurmak için HER ŞEYİ yapacaklar. Bu da Altın ve Bitcoin için çok iyi. Powell enflasyon istiyor.

Pal’a göre makro göstergeler sonucunda Bitcoin 100.000 dolara ulaşma potansiyeline sahip. Öte yandan Pal daha önce, makro trendler nedeniyle kripto para biriminin önümüzdeki birkaç yılın en iyi performans gösteren varlığı olabileceğini de dile getirmişti.Total
4
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Ripple Yorumları: Bu Büyük XRP Transferleri Korkutmalı Mı?

Sonraki Haber

Doğru Tahminleri İle Ünlü Analist: Bu Token 4. Çeyrekte Artacak!

İlgili Haberler