Kripto Para Piyasası Güncel Durumu ve XRP’nin Kritik Seviyeleri Aşması

Bitcoin Haber

Kripto para piyasası, hafta sonuna düşük bir volatilite ile başladı. Altcoin‘lerin çoğu, sabah saatlerinden itibaren düşük oranlarda değer artışı kaydetti. XRP, hafta boyunca 0,49 dolar ile 0,51 dolar seviyeleri arasında seyir gösterdi ve son 24 saatte %0,5 gibi düşük bir değer artışı kaydederek 0,5 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı.

Lider kripto para birimi Bitcoin‘in 25.800 dolar seviyelerinde konsolidasyon göstermesi ile kripto para piyasası düşük bir volatilite ile hafta sonuna girdi. Altcoin’lerin çoğu, sabah saatlerinden itibaren çeşitli oranlarda değer artışları kaydetti.

Ethereum (ETH), kaydettiği son fiyat hareketleri ile birlikte 1630 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı. Kripto para ekosisteminin toplam piyasa değeri ise CoinMarketCap (CMC) verilerine göre 1,04 trilyon dolar seviyelerine ulaştı.

Kripto para piyasasındaki volatilite, gün içerisinde düşüş eğilimi gösterdi. Son 24 saatte ortalama 15 milyon dolar değerinde short ve long pozisyon tasfiye oldu.

XRP, son bir ayda %20’nin üzerinde değer kaybı yaşadı. Bu süreçte düşüş eğilimi gösteren XRP, son günlerde birçok kez 0,5 dolar seviyelerinin altına geriledi. Ancak kısa bir süre içinde yeniden yükselişe geçerek 0,5 dolar seviyelerini aştı ve piyasa değeri en yüksek 10 kripto para birimi arasında yüzdelik olarak günün en çok yükselen ikinci kripto para birimi oldu. Bu yazı kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolayısıyla risk taşıdığının farkında olmalıdır.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Binance Coin (BNB) Fiyat Analizi ve Piyasa Etkileri

Sonraki Haber

Pepe Coin’in Telegram Hesabı Hacklendi: Kripto Para Güvenliği Alarmı

İlgili Haberler