Bitcoin Fiyatında Büyük Düşüş: BTC Fiyatı Yaklaşık %10 Değer Kaybetti

İlayda Peker

Piyasa değeri bakımından en büyük kripto para birimi olan Bitcoin (BTC), bu sabah gözle görülür bir geri çekilme yaşadı ve fiyat 32.440 dolara kadar geriledi. Son 24 saat içinde yaklaşık olarak %10 değer kaybeden BTC’yi altcoin’ler de takip etti.

Düşüş Sebebi Ne?

Lider kripto para birimi, Mayıs ayında şimdiye kadarki en büyük üçüncü aylık kaybını yaşadıktan sonra toparlanmak için mücadele ediyordu. En son düşüş, ABD’li müfettişlerin Colonial Pipeline bilgisayar korsanlarına ödenen 2.3 milyon dolarlık Bitcoin’i ele geçirmesinden sonra geldi. Bu durum kripto para biriminin teknolojisinin sorgulanmasına sebep olmuştu.

Michigan Üniversitesi’nde ekonomi ve kamu politikası profesörü olan Justin Wolfers, haberlerin Bitcoin’in kullanım durumlarının sayısını daha da azalttığını ifade ediyor ve “Hükümetin, siber suçluların çevrimiçi cüzdanlarından Bitcoin’i nasıl ele geçireceğine dair haberler, kesinlikle Bitcoin kullanım durumlarını daha da azaltıyor.” sözlerini kullandı.

Ancak Galaxy Digital’de firma araştırma başkanı Alex Thorn bu noktada haksız elde edilen fonların bir cezai el koyma emrine uymaya istekli bir işlem platformuna veya kripto para borsasına gönderildiğini iddia ediyor. Bu, Bitcoin’in güvenlik açığına sahip olduğuna dair bir kanıt olmadığı anlamına gelir.

Bitcoin Fiyatı

Yazının kaleme alındığı an itibari ile Bitcoin fiyatı 32.800 dolar bandında işlem görüyor.

Sıkı bir Bitcoin eleştirmeni olan Peter Schiff paylaştığı bir Twitter gönderisinde Bitcoin’in düşüşünün hız kazanacağını ve 10.000 dolara kadar büyük bir geri çekilme yaşanacağını iddia ediyor.

Ancak bazı analistler şu anda sadece sakin kalınması gerektiğini ve grafiklerin takip edilmesinin faydalı olacağını dile getiriyor. Bununla birlikte deneyimli bir yatırımcı olan Peter Brandt da yaptığı bir açıklamada Bitcoin’in 20.000 dolara kadar geri çekileceğini ancak uzun vadede fiyat hedefinin hala 100.000 dolar olduğunu ifade etmişti.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Binance Coin Fiyat Analizi: BNB 500 Doları Görebilecek Mi?

Sonraki Haber

Bitcoin ve Altcoin’lerde Yaşanan Düşüşün Sebebi Madenciler Mi?

İlgili Haberler