Kripto Para Piyasası Düşüşte: Bitcoin ve Altcoinlerde Son Durum

Bitcoin Haber

Kripto para piyasası düşüşle haftaya başladı ve lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 25.500 dolar seviyelerinin altına geriledi. Bu süreçte çoğu altcoin de değer kaybetti ve kritik fiyat seviyelerine indi. Bitcoin, günün erken saatlerinde 25.800 dolar seviyelerini aşsa da, daha sonra 25.500 dolar seviyelerinin altına düştü.

Ethereum (ETH), son değer kayıpları ile birlikte 1600 dolar destek seviyesinin altına geriledi. Bu düşüşle birlikte kripto para ekosisteminin toplam piyasa değeri 1,03 trilyon dolar seviyelerine indi.

Son dönemlerde düşüş ivmesi yakalayan Cardano (ADA) son bir yılın en düşük fiyat seviyelerine yaklaştı. XRP ise 0,5 dolar seviyelerinin altına geriledi ve 0,48 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı.

Piyasadaki düşüş eğilimi, Arbitrum (ARB), Klaytn (KLAY), Conflux (sCFX) ve Quant (QNT) gibi birçok kripto para biriminin yüksek oranlarda değer kaybetmesine neden oldu. Ancak Trust Wallet Token (TWT), Optimism (OP) ve Astar (ASTR) gibi birimler yükselişe geçerek pozitif ayrıştı.

Kripto para piyasasındaki volatilite önemli ölçüde artış gösterdi. Son 24 saatte 185 milyon dolar değerinde short ve long pozisyon tasfiye oldu. Bu durum, piyasanın dalgalı bir süreçten geçtiğini gösteriyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin ve Popüler Altcoinlerdeki Fiyat Dalgalanmaları ve Beklentiler

Sonraki Haber

Bitcoin’de ‘Ölüm Haçı’ Formasyonu: Ayı Piyasası Kapıda mı?

İlgili Haberler