Visa’nın Büyük Kripto Hamlesinden Sonra Bitcoin (BTC) Rekora Koşabilir Mi?

Mert Bahçe

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), ödeme devi Visa’nın USDC hamlesinin ardından yükselişe geçti. Yatırımcılar, Visa’nın kripto dünyasında büyük etki yaratan hamlesinin ardından büyük heyecan yaşadı. Bu heyecan BTC fiyatını 62.000 dolara taşıyabilir mi? Bitcoin, haberimizin hazırlandığı sırada 58.000 doların üzerinde işlem görüyor.

BTC Teknik Göstergeleri

4 saatlik grafik verilerinde MACD göstergesi boğaların hakim olduğu bir piyasayı doğruluyor. Bitcoin (BTC) fiyatı an itibarıyla 58.000 dolar seviyelerinde işlem görüyor. Ödeme devi Visa’nın, USDC’yi bir ödeme yöntemi olarak kabul etmesinin ardından BTC fiyatında önemli etkiler görüldü. Visa yaptığı bu hamleyle, kripto para birimlerinin göz ardı edilemeyecek konumda olduğunu kabul etmiş oldu. Ayrıca USDC ile yapılan işlemler fiat para birimlerine çevirilmeyecek.

Bitcoin Fiyatında Önemli Destek ve Direnç Seviyeleri

Kripto para piyasasını amiral gemisi, gün içerisinde yapılan açıklamanın ardından yükseliş trendini ileri seviyeye taşıdı. 4 saatlik grafikte BTC fiyatı 50 SMA direncinin üzerine çıktı. Devam eden yukarı yönlü fiyat hareketinde 100 SMA üzerinde bir kırılma gerçekleşti. Bununla beraber MACD göstergesi boğaların hakimiyetindeki bir piyasayı işaret etti. 58.000 dolar seviyesinin üzerinde bir destek alanı kurulması piyasa istikrarı açısından oldukça önemlidir. Bu seviyenin korunması 60.000 dolarlık psikolojik direnç seviyesinin aşılması için alıcılara güven aşılayabilir. Bu sayede alıcılar BTC pozisyonlarını artırma yoluna gidebilir. Ayrıca 60.000 dolar üzerindeki bir kırılma büyük ölçekli satın alma emirlerini tetikleyebilir. Bu da BTC’nin rekor seviyeleri görmesini sağlar. Bitcoin’in günü 58.000 dolar seviyesinin altında kapatması durumunda yükseliş eğilimi geçersiz olabilir. Bu olasılıkta, 100 SMA desteği üzerindeki genel baskı artar ve BTC fiyatı büyük kayıplar görebilir. Bu da BTC’nin 52.250 dolar ila 50.000 dolar destek aralığına gerilemesi demektir.Total
2
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Visa, USDC’nin Kullanılacağı Bir Pilot Program Başlatıyor

Sonraki Haber

Geçtiğimiz Hafta Çok İyi Performans Sergileyen 5 Kripto Para

İlgili Haberler