Kripto Para Piyasası Düşerken Dogecoin Yükselişini Sürdürüyor

Bitcoin Haber

Kripto para piyasası, lider kripto para birimi Bitcoin‘in son 24 saatte %1 değer kaybı ile 27.200 dolar seviyelerine gerilemesi ile birlikte düşüşe geçti. Ancak, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerindeki düşüşe karşın, Dogecoin değer kazanmayı sürdürdü ve piyasayı olumlu yönde etkiledi.

Salı günü ciddi bir yükseliş yaşayan kripto para piyasası, Bitcoin’in 27.200 dolar altına gerilemesi ve Ethereum’un 1705 dolar seviyelerine düşmesi ile düşüşe geçti. Bu düşüş trendi, piyasa değeri yüksek olan birçok kripto para biriminde de değer kaybı yaşanmasına neden oldu.

Ancak, Dogecoin bu genel düşüş trendinin aksine yükselişini sürdürdü. Son 24 saatte %1’den fazla değer kazanarak 0,066 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı. Dogecoin, bu performansı ile piyasadaki diğer kripto para birimlerinden olumlu yönde ayrıştı.

Dogecoin, son 24 saatte %1’den fazla değer kazanarak CoinMarketCap verilerine göre piyasa değeri en yüksek 100 kripto para birimi arasında en çok yükselenler arasına girdi. Ancak, Dogecoin’in geçmişte Elon Musk’ın Twitter sayfasına Dogecoin sembolü eklemesi sonucu spekülatif yükselişler yaşadığı ve sonrasında büyük değer kayıpları yaşadığı da hatırlatıldı.

Kripto analiz platformu Santiment, geçmiş haftalarda yayınladığı bir raporda, piyasadan pozitif ayrışan kripto varlıklara ilişkin değerlendirme yapmış ve yatırımcıları uyardı. Santiment, Dogecoin gibi spekülatif kripto para birimlerindeki yükselişlerin büyük ölçüde kripto para piyasasındaki düşük volatiliteden kaynaklanabileceğini belirtti.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

“Nexo, Kripto Destekli Banka ve Kredi Kartı Hizmetini Avrupa’da Sunuyor”

Sonraki Haber

Kripto Para Düşüşünün Sebepleri ve Yatırımcıları Bekleyen Riskler

İlgili Haberler