Kripto Para Piyasalarında DOGE Fiyat Analizi ve Gelecek Tahminleri

Bitcoin Haber

Son iki yıldır ayı piyasaları kripto para yatırımcılarını olumsuz etkiledi ve bu süreç hala devam ediyor. BTC fiyatı 26.800 dolar seviyesini aştıktan sonra yeniden düşüşe geçti. Ayrıca, son dönemde ortaya çıkan Filistin-İsrail çatışması gibi olumsuzluklar, risk piyasalarını daha da olumsuz etkiledi.

Dogecoin (DOGE) fiyatı ise yazının hazırlandığı sırada 0,0577 dolar seviyesindeydi. DOGE, 9 Ekim tarihinden bu yana yatay destek seviyesini kaybetti ve 0,06 dolar seviyesini aşmayı başaramadı. Bu durum, düşüş trendi gösteren azalan üçgen formasyonunu doğruluyor.

17 Ağustos tarihinden bu yana ilk kez DOGE fiyatı bu kadar düşük seviyelerde seyrediyor. RSI düşüş senaryosunu destekliyor ve 0,055 ve 0,05 dolar seviyeleri izlenmeye alındı. Azalan üçgen içinde işlem gören DOGE’un fiyatı, net bir düşüş kırılması durumunda 0,02 dolara düşebilir.

Ancak DOGE için her şey bitmiş değil. Eğer 0,057 dolardan güçlü bir sıçrama yaşanırsa, fiyat 0,07 dolara kadar çıkabilir. Ancak bu durum, BTC’nin 26.800 dolar desteğini kaybettiği ve Orta Doğu’daki çatışmaların devam ettiği bir ortamda gerçekleşebilir mi, bu belirsiz.

Kısa vadede görünüm negatif ve BTC’nin olumlu bir sürpriz yapana kadar bu durumun devam etmesi bekleniyor. Ancak yatırımcıların, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolayısıyla risk taşıdığının farkında olmaları ve kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmeleri gerekiyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

ABD Enflasyon Verilerinin Kripto Para Piyasası Üzerindeki Etkisi ve Bitcoin için Olası Senaryolar

Sonraki Haber

“Cardano’nun Geleceği: Konsolidasyon Sürecinden Çıkış İhtimali”

İlgili Haberler