Bitcoin (BTC) Yıl Sonu Hedefleri Son Düşüşle Değişti Mi?

İlayda Peker

Lider kripto para birimi Bitcoin bugün tarihi düşüşlerinden birini yaşadı. Bu düşüş sırasında özellikle kaldıraçlı işlem kullanan yatırımcıların çok büyük zararlara uğradıklarına şahit olduk. Dolayısıyla piyasada bir panik havası hakim. Peki, analistler ve uzman isimler bu son düşüş sonrasında neler bekliyor?

Bitcoin Fiyat Beklentiler

Birçok analist bu düşüşün Aralık ayı ortasında ya da sonunda gelmesini beklediklerini ifade ediyor. Yine de bu düşüş ile birlikte piyasanın yönünün yukarı döneceğini dile getiren de çok sayıda uzman isim bulunuyor.

Bitcoin bugün 42.000 dolarlık seviyeler iğne attıktan sonra toparlandı ve 47.000 dolarlık önemli seviye üzerinde günü kapatmak için çaba sarf ediyor. Eğer 47.000 dolar üzerinde gün kapanışı ve 51.000 dolar üzerinde haftalık kapanış gelirse BTC’de yönün yukarı döneceği ifade ediliyor.

Ancak eğer Bitcoin 47.000 dolar üzerinde tutunamazsa önümüzdeki haftalarda daha düşük seviyelerin görülebileceğini ifade eden analistler de var. Dolayısıyla şu ana piyasanın yönü ile iligli yorum yapabilmek için öncelikle haftalık kapanışı beklemek gerekiyor.

Yıl Sonu Fiyat Hedefleri

Pek çok analistin yıl sonu hedefleri hala sabit görünüyor. Analistler Bitcoin’in 2021 yılı bitmeden altı haneli rakamları görme ihtimalinin olduğunu ifade ediyor. Ancak bunun için öncelikle lider kripto para biriminin 51.000 doları kırması ve ardından yükseliş hamlelerini devam ettirmesi gerekiyor. Böyle bir durumda ilk hedefin 72.000 dolar olacağı ifade ediliyor.

Buna ek olarak eğer BTC 51.000 üzerinde tutunamazsa fiyat tekrar 42.000 doları test edebilir ve oluşacak panik satışlar fiyatın 38.000 dolara gerilemesine sebep olabilir.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Lider Bitcoin, Düşüş Trendini Sürdürecek Mi? PlanB’nin BTC Yorumları

Sonraki Haber

Blockcage, FinTech Dünyasında Devrim Yaratmayı Hedefliyor

İlgili Haberler