Kripto Para Düşüşünün Sebepleri ve Yatırımcıları Bekleyen Riskler

Bitcoin Haber

Kripto para birimi Bitcoin, kısa süre önce 26.100 dolar seviyesine kadar geriledi. Bu düşüş, son mahkeme kararıyla yatırımcıların yükselişe olan inancını canlandırmışken, beklenmedik bir şekilde gerçekleşti. Piyasada yaşananlar, 1 Eylül tarihini yatırımcılar açısından önemli kılıyor.

Borsalara gönderilen Bitcoin’ler kısa vadeli kar satışlarını tetiklerken, altcoinlerde yüzde 5’i aşan düşüşler yaşandı. 1 Eylül tarihinde, SEC’nin 7 farklı spot Bitcoin ETF başvurusu için ilk kararının açıklanması bekleniyor. Bunun yanı sıra, SEC’nin Grayscale mahkeme kararına itiraz için harekete geçme potansiyeli bulunuyor.

Kripto paraların geleceğini etkileyecek önemli makro veriler de açıklanacak. ABD Ortalama Saatlik Kazançlar, Tarım Dışı İstihdam ve İşsizlik Oranı gibi veriler, kripto para piyasalarının seyrini belirleyecektir. Ücret artışlarının devam etmesi ve işsizlik verisinin beklentiden yüksek gelmesi, kripto paraların değerinde düşüşe neden olabilir.

Bitcoin’in fiyatı eğer 200-300 dolar daha düşerse, Grayscale kararından önceki seviyesinin altına inmiş olacak. Kritik seviyelerin altındaki kapanışlar ilerleyen dönemde daha büyük düşüşlere zemin hazırlayabilir. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolayısıyla risk taşıdığının farkında olmalı ve kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir. Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Kripto Para Piyasası Düşerken Dogecoin Yükselişini Sürdürüyor

Sonraki Haber

Terra Luna Classic Ekosistemine Merkezi Olmayan Banka Kartı Geliyor

İlgili Haberler